Obok Knurowa, przy węźle A1-A4 powstanie ogromny kompleks trzech budynków

MDC2 – deweloper powierzchni magazynowych i przemysłowych działającyna polskim rynku nabył nową działkę inwestycyjną pod realizację projektu magazynowo-logistycznego na Górnym Śląsku. Obiekt będzie zlokalizowany w Gliwicach, u zbiegu autostrad A1 i A4 (Węzeł Sośnica) – jednego z głównych węzłów komunikacyjnych, łączących wschód z zachodem i północ z południem Polski. MDC2 Park Gliwice dostarczy 52 000 mkw. nowoczesnej i przyjaznej środowisku powierzchni magazynowej.

2 D5 E1152 200 C 42 DF B2 E0 E1 C76 BAF48 F7

Działka inwestycyjna o powierzchni 13,4 ha znajduje się w jednym z najbardziej strategicznych miejsc na mapie Gliwic. Zlokalizowana przy ulicy Pszczyńskiej, głównej arterii komunikacyjnej miasta, nieruchomość będzie posiadała dogodny dojazd do autostrad A1 i A4, a także komunikację miejską w zasięgu zaledwie kilkuminutowego spaceru. W promieniu niespełna 100 km znajdują się równieżtrzy międzynarodowe porty lotnicze (Katowice, Kraków i Ostrawa).

MDC2 Park Gliwice zostanie zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zespół budowlany MDC2 będzie dążył do uzyskania certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W projekcie przewidziano zewnętrzny obiekt sportowy dla najemców oraz innowacyjne tereny zielone.

ESG to podstawa strategii MDC2 – wszystkie obiekty dostarczane przez firmę spełnią najwyższe standardy i wymagania zrównoważonego budownictwa, takie jak m.in.: 95% materiałów wykorzystywanych przy budowie nadającychsię do recyklingu, czy dachy budynków przystosowane do instalacji paneli fotowoltaicznych, a przy realizacji każdegoprojektu MDC2 będzie starała się uzyskać certyfikat BREEAM New Construction Excellent.

Górny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów magazynowych w Polsce, cieszący się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem wśród najemców. MDC2 Park Gliwicespełni ich oczekiwania, zapewniając szereg kluczowych atrybutów: elastyczną powierzchnię i świetną lokalizację z dobrą siatką połączeń z pozostałymi częściami kraju oraz regionu, jak również dostęp do wykwalifikowanychpracowników. Cieszymy się również, że współpracujemy przy tym projekcie z inwestorem o ugruntowanej pozycji, którego doświadczenie, know-how oraz znajomość lokalnego rynku będą nieocenionym wkładem w przedsięwzięcie,” powiedziałaKatarzyna Dudzik, Dyrektor ds. Rozwoju w MDC2,odpowiedzialna za południową część Polski.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na III kwartał 2021 r., a ich zakończenie na II kwartał 2022 r. MDC2wybuduje całość projektu na zasadach spekulacyjnych, kierując się przy tym doskonałym rozpoznaniem rynku i zapotrzebowania ze strony najemców na gotową do użytkowania powierzchnię.

Dostrzegamy duży potencjał w branży logistycznej, która także w czasie pandemii nieustannie się rozwija, stymulowana takimi trendami, jak ekspansja e-commerce i relokacja łańcuchów dostaw do regionu CEE. Biorąc to pod uwagę, możemy być pewnisukcesu naszej nowej inwestycji,” powiedział Hadley Dean, założyciel MDC2.

Górny Śląsk pozostaje atrakcyjnym regionem magazynowym,cieszącym się rosnącym zainteresowaniem najemców. Oferujezarówno wysoko wykwalifikowanych pracowników, jak i doskonałą komunikację w regionie i Europie Środkowo-Wschodniej, co jest kluczowe dla rozwoju transgranicznej logistyki i branży e-commerce. W pierwszych trzech miesiącach 2021 r. region odnotował trzecią najsilniejszą aktywność pod względem umów najmu w Polsce, z 17% udziałem w całkowitym popycie netto rynku, obejmującym nowe umowy najmu i ekspansje. W warunkach zachwianej struktury globalnej sieci logistycznej, wiele firm zmienia strategię zarządzania zapasami,dywersyfikując źródła dostaw i zwiększając powierzchnię magazynową celem utrzymania wyższego poziomu zapasów o charakterze strategicznym.

Źródło: Dzisiaj w Gliwicach

czytaj więcej:

C5 A48 BBA E4 CF 4 C1 C B38 D A2 F524 A0855 B

Paweł Szkatuła interweniuje w sprawie obiektu...

JSW SA

Wysoka podwyżka dla pracowników JSW. Wzrost...

Knurów

Najdroższe ulice w Knurowie. Przygotowaliśmy...

Cena netto m sześc. wody wynosić będzie 6,97 zł

Sprostowanie

Building 856442 1280

Znalazł się inwestor. Powstaną dwa budynki...

Zrzut ekranu 2021 06 1 o 11 45 07

W Knurowie powstaną 3 nowe restauracje

Przemysłowa

Ulica Przemysłowa, czyli pechowa droga do...