Orszak Trzech Króli w Knurowie zamiast ulicami przejdzie wewnątrz kościoła. Zobacz szczegóły

W najbliższy czwartek, czyli 6 stycznia 2022 roku w całym kraju będziemy świętować święto Objawienia Pańskiego zwanego inaczej świętem Trzech Króli.

Kościół pw. MB Częstochowskiej w Knurowie
Kosciol zima 19

W bieżącym roku w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie będzie celebrowane w nieco innej formie niż miało to miejsce w latach ubiegłych.

Orszak Trzech Króli w Knurowie

W naszym mieście Orszak Trzech Króli co roku organizuje kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie. Jutrzejsza celebracja rozpocznie się o godzinie 10:30 i będzie inna od tych jakie były w ubiegłych latach, bowiem orszak odbędzie się wewnątrz kościoła i przejdzie od choinki do stajenki.

Samochodowy Orszak Trzech Króli w Gliwicach

Inna forma dotychczasowego świętowania święta Trzech Króli zostanie przeprowadzona w sąsiednich Gliwicach, gdzie pochód przejedzie samochodami i będzie podzielony na trzy strumienie, które o godzinie 14:00 wyruszą z trzech odległych od siebie miejsc i będą prowadzone przez jednego króla jadącego konno, aby połączyć się w jedną grupę na parkingu przy nowoczesnej hali widowiskowej Arena w Gliwicach.

  1. Grupa Czerwona – wyruszy z parkingu przy nieczynnym Tesco przy ul. Wielickiej (teraz jest tam ALDI), ulicami: Odrowążów, Reymonta, Sikorskiego i Kujawską do parkingu przy Arenie Gliwice.
  2. Grupa Niebieska – wyruszy z parkingu przy tężni solankowej przy ul. Chorzowskiej, a następnie ulicami: Zabrską, Hutniczą, Franciszkańską, Robotniczą, Johna Baildona i Akademicką do parkingu przy Arenie Gliwice.
  3. Grupa Żółta – wyruszy z parkingu Biedronki przy ul. Kozielskiej 33 (przy kościele Wniebowzięcia NMP), ulicami: Styczyńskiego, Kościuszki, Nowy Świat, Łużycką i Kujawską do parkingu przy Arenie Gliwice.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

A9936 CE0 AA14 4 E53 A660 B2 F7 C6 DEB1 FC

Historia KWK Knurów. Kiedy wydobyto pierwszą...

Święto Niepodległości Knurów 2022 rok

11 listopada w Knurowie, czyli jak będziemy...

ZSZ nr 2 w Knurowie

Nieprawidłowości w ZSZ nr 2 w Knurowie?...

IMG 20210829 174935

Wycieczka po starym Knurowie

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

5 A029335 90 AB 44 C8 B781 7102 DB251 C26

Knurowskie mamy organizują dzień dziecka, bo...