Paweł Rostkowski został radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Zarząd Województwa Śląskiego zatwierdził listy nowych radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego. W nowo wybranym organie opiniotwórczym znalazł się przedstawiciel Knurowa.

Paweł Rostkowski
Paweł Rostkowski Knurów

Paweł Rostkowski, który do niedawna należał do Forum Młodzieży Powiatu Gliwickiego, został nominowany na radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego w Katowicach.

- Bardzo się cieszę, że zostałem wybrany na radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego na dwuletnią kadencję. Mam ogromną chęć współpracy z nowymi koleżankami i kolegami radnymi na rzecz dzieci i młodzieży z województwa Śląskiego. Tak jak do tej pory będę działał na rzecz naszej knurowskiej młodzieży, chce by Nasz głos był słyszany również w Sejmiku - zaznacza Paweł Rostkowski z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego

Knurowianin został radnym MSWŚ

Dwudziestolatek dał się poznać mieszkańcom naszego miasta, jako twórca petycji skierowanej do prezydenta Adama Ramsa w sprawie utworzenia specjalnego miejsca dla młodzieży na terenie Gminy Knurów.

- Osobiście będę starał się o kształtowanie poczucia odpowiedzialności obywatelskiej pośród młodych osób i organizację różnych programów z obszaru sportu, nauki oraz kultury dla środowisk młodzieżowych - dodaje Paweł Rostkowski

Kim jest Paweł Rostowski?

Paweł Rostkowski urodził się 12 stycznia 2002 roku w Knurowie. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie, a aktualnie studiuję politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Paweł Rostkowski jest członkiem stowarzyszenie Zmieniamy Knurów, a w przeszłości należał do Forum Młodzieży Powiatu Gliwickiego.

czytaj więcej:

Solidarność Knurów

Górnicy z Knurowa jadą do Warszawy. Będą...

90 A8 C88 A 48 DC 4896 A19 C FC19189 C97 DD

Robert Kufieta: Miasto nie powinno oszczędzać...

Dywizjonu 303 w Knurowie

Radni znów interweniują w sprawie ul. Dywizjonu...

87813 D89 DAB2 4360 A492 DABE36567 CEE

Paweł Szkatuła z PiS został asystentem prezesa...

Radny Maciej Kandzior

Radny Maciej Kandzior idzie do sądu? W tle Adam...

E0178 F8 D 49 B8 4208 BCFC 2 C04 C7 BCB821

Knurów upamiętni katastrofę smoleńską....

542483 AA 6 ED9 4 CF1 BE05 8 ACF5622 EA11

Jak obiecał, tak zrobił. Radny Paweł Żak...