Pewniak w bramce to podstawa. Słowak zostaje w Piaście

Piast Gliwice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej. Transferów jeszcze nie ma, ale za to klub przedłużył kontrakt z bramkarzem, który w ostatnich latach stał się jednym z najlepszych w PKO Ekstraklasie.

Fot. Facebook/Piast Gliwice
318362015 5784284648276866 1718632194835932731 n

Frantisek Plach miał ważną umowę z Piastem Gliwice tylko do końca tego roku. Krążyły plotki, że słowacki bramkarz lada moment może opuścić klub z Okrzei, a to byłby duży problem dla sztabu szkoleniowego. 30-latek jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w PKO Ekstraklasie i wielokrotnie ratował swój zespół w trudnych momentach.

Kibice jednak mogą odetchnąć z ulgą. Gliwiczanie wraz ze startem przygotowań do rundy wiosennej usiedli do stołu z Plachem. Efektem jest przedłużenie umowy i to aż do 30 czerwca 2026 roku. W dodatku jest opcja przedłużenia jej o kolejnych dwanaście miesięcy.

- Nigdy nie powiedziałem, że czas mojej współpracy z Piastem się kończy, więc cieszę się, że doszliśmy do porozumienia i że ta przygoda będzie trwała dalej. Dotychczasowy okres w Piaście to najlepszy czas w mojej karierze. Zrobiliśmy mistrzostwo, trzecie miejsce, zostałem najlepszym bramkarzem i wierzę w to, że w kolejnych miesiącach i sezonach nawiążemy do tych wyników i wrócimy do czołówki. Nowy kontrakt to dla mnie nowa motywacja. Zostałem, ponieważ jestem przekonany, że pójdziemy w górę tabeli - mówi reprezentant Słowacji na oficjalnej stronie klubu.

Przed Piastem walka o utrzymanie w PKO Ekstraklasie, a w takiej sytuacji posiadanie bardzo dobrego bramkarza to podstawa. W tym sezonie Plach rozegrał 17 meczów w barwach drużyny z Gliwic.

- Sprawa przedłużenia, a tak naprawdę podpisania nowego kontraktu z Frantiskiem Plachem była dla nas priorytetem. Wiemy, jak ważne jest posiadanie w zespole klasowego bramkarza, a nikt nie ma wątpliwości, że Fero takim jest. On sam pokazuje to na boisko, potwierdzają to statystyki, nominacje do nagród oraz powołania do reprezentacji narodowej. Zespół dużo zawdzięcza Plachowi i Plach również wiele zyskał grą w Piaście - komentuje Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta.

Piast Gliwice w tej chwili znajduje się w strefie spadkowej. Do bezpiecznego miejsca traci tylko jeden punkt. Pierwszy mecz ligowy w 2023 roku odbędzie się 29 stycznia, a rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

czytaj więcej:

Piast gliwice kadra zima 2023

Wraca Ekstraklasa. Piast gotowy na walkę o życie

Piast gliwice sparing hiszpania

Piast zapomniał, jak to jest przegrywać. Mistrz pokonany

Piast gliwice mecz

Pierwszy powiew optymizmu. Piast wygrywa ze Śląskiem

Piast gliwice trening zima

Piast Gliwice odkrył karty. Z tymi rywalami zagra sparingi

320694184 451660090318557 8645882153054641972 n

Trening w formie sparingu. Piast gromi IV-ligowca

Szczepan mucha piast gliwice

Piast myśli o przyszłości. Transfer 18-latka z III ligi

Piast gliwice autokar

Wałbrzych, a potem Hiszpania. Tak Piast spędzi zimę