Piast Gliwice odkrył karty. Z tymi rywalami zagra sparingi

Trener Aleksandar Vuković będzie mieć tylko cztery mecze, aby przetestować swoją drużynę przed rundą wiosenną PKO Ekstraklasy. Najciekawiej będzie podczas obozu w Hiszpanii, gdzie udało się załatwić wymagających przeciwników.

Fot. Facebook/Piast Gliwice
Piast gliwice trening zima

W Piaście Gliwice są bojowe nastroje, a piłkarze już od dłuższego czasu ciężko pracują. Wszyscy chcą udowodnić, że 16. miejsce w PKO Ekstraklasie po rundzie jesiennej to wypadek przy pracy. Czasu powoli robi się coraz mniej.

Trener Aleksandar Vuković dał swoim zawodnikom tylko kilka dni wolnego na czas świąt. Już 27 grudnia wszyscy spotkali się na zajęciach. Teraz klub poinformował, z kim zmierzy się w sparingach, które odbędą się na początku 2023 roku.

Piast 7 stycznia zagra ze Śląskiem Wrocław, czyli ligowym rywalem, z którym jesienią zremisował 1:1. Dwa dni później drużyna wyruszy na zgrupowanie do Hiszpanii. W L'Albir zostaną rozegrane trzy mecze testowe.

10 stycznia przeciwnikiem będzie FC Lugano, czyli aktualnie czwarta drużyna szwajcarskiej ekstraklasy. Pięć dni później dojdzie do starcia z mistrzem Węgier i aktualnym liderem tamtejszej ligi, czyli Ferencvarosi TC. Co ciekawe, jesienią Węgrzy wygrali swoją grupę w Lidze Europy.

18 stycznia Piasta zagra z Arminią Bielefeld. To zespół z 2. Bundesligi, który walczy o utrzymanie i po pierwszej części sezonu zajmuje 16. miejsce.

Piast Gliwice pierwszy mecz ligowy w 2023 roku 29 stycznia o godzinie 12:30. Na stadionie przy ul. Okrzei zobaczymy spotkanie z Jagiellonią Białystok.