Piast myśli o przyszłości. Transfer 18-latka z III ligi

Piast Gliwice uważnie monitoruje niższe ligi i stara się stamtąd wyciągnąć największe talenty. Tym razem sfinalizowano transfer Szczepana Muchy z Rekordu Bielsko-Biała.

Fot. piast-gliwice.eu
Szczepan mucha piast gliwice

Gliwiccy kibice czekają na duże transfery, dzięki którym Piast szybko zapewni sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Pierwsze wzmocnienie ogłoszono 16 grudnia, choć na razie nie jest to zawodnik, który od razu będzie grać pierwsze skrzypce w zespole z Okrzei.

Piast Gliwice pochwalił się podpisaniem kontraktu ze Szczepanem Muchą. Tego 18-letniego napastnika wypatrzono w III lidze, a konkretnie w Rekordzie Bielsko-Biała. W seniorskiej piłce jest od dwóch lat, a w rundzie jesiennej strzelił cztery gole w rozgrywkach ligowych.

Mucha wyróżniał się także w Pucharze Polski. W tych rozgrywkach Rekord był jedną z największych rewelacji. Na szczeblu centralnym najpierw udało się wyeliminować Chełmiankę Chełm, a potem bielszczanie stoczyli zażarty bój z Pogonią Szczecin, który przegrali dopiero w rzutach karnych. Szczepan w obu tych meczach zdobył po jednej bramce.

- Piast jest dobrym miejscem do rozwoju i jestem przekonany, że właśnie tutaj Szczepan jeszcze bardziej rozwinie swój potencjał, który niewątpliwie posiada. Transfer tak młodego i utalentowanego zawodnika, to wzmocnienie nie tylko na ten sezon, ale również kolejne lata - mówi prezes gliwickiego klubu Grzegorz Bednarski.

18-latek od kilku miesięcy jest także regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-19. Wychowanek Drzewiarza Jasienica wierzy, że w Gliwicach wykona kolejny krok w swojej przygodzie z piłką.

- Moje pierwsze odczucia są bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolony z transferu i cieszę się, że dołączyłem do Piasta. W Gliwicach jest bardzo dobry trener i zespół, więc jestem przekonany, że to pomoże mi w rozwoju. Chcę się dalej rozwijać, a to może pozwolić mi zadebiutować na boiskach Ekstraklasy. Na pewno dam z siebie wszystko, aby jak najszybciej to osiągnąć. Już nie mogę doczekać się pierwszych treningów z drużyną - mówi młody piłkarz.

Piast ostatnio chętnie sięga po młodych i jeszcze nieznanych zawodników. Latem sprowadzono ze Stadionu Śląskiego Oskara Leśniaka. 18-letni pomocnik jeszcze nie zadebiutował w Ekstraklasie.

czytaj więcej:

Piast gliwice kadra zima 2023

Wraca Ekstraklasa. Piast gotowy na walkę o życie

Piast gliwice sparing hiszpania

Piast zapomniał, jak to jest przegrywać. Mistrz pokonany

Piast gliwice mecz

Pierwszy powiew optymizmu. Piast wygrywa ze Śląskiem

Piast gliwice trening zima

Piast Gliwice odkrył karty. Z tymi rywalami zagra sparingi

320694184 451660090318557 8645882153054641972 n

Trening w formie sparingu. Piast gromi IV-ligowca

318362015 5784284648276866 1718632194835932731 n

Pewniak w bramce to podstawa. Słowak zostaje w Piaście

Piast gliwice autokar

Wałbrzych, a potem Hiszpania. Tak Piast spędzi zimę