Pierwszy powiew optymizmu. Piast wygrywa ze Śląskiem

Piast Gliwice ma za sobą pierwszy sparing w 2023 roku. Trener Aleksandar Vuković ma powody do zadowolenia, bo jego zespół wygrał z zespołem, z którym wiosną spotka się w lidze.

Fot. Facebook/Piast Gliwice
Piast gliwice mecz

Piłkarze Piasta Gliwice w poniedziałek 9 stycznia udadzą się w podróż do Hiszpanii. Tam spędzą 11 dni, co będzie ostatnim etapem przygotowań do rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie. Przed podróżą jednak trener Aleksandar Vuković sprawdził formę swojej drużyny w meczu sparingowym.

Gliwiczanie udali się do Wrocławia, aby zmierzyć się ze Śląskiem. To był bardzo cenny test, bo przecież obie drużyny występują w PKO Ekstraklasie. Jesienią potyczka o ligowe punkty skończyła się remisem 1:1, ale tym razem doczekaliśmy się zwycięzcy.

To Piast mógł cieszyć się z wygranej. To było skromne zwycięstwo 1:0, a bohaterem został Kamil Wilczek. Napastnik głową pokonał bramkarza po dośrodkowaniu od Patryka Dziczka.

Sam wynik jednak miał najmniejsze znaczenie w sobotnim sparingu. To, co najbardziej powinno cieszyć trenera Vukovicia, to fakt, że jego zespół dyktował warunki na boisku. Bramkarze gliwickiego klubu mieli niewiele pracy, a szczelna defensywa będzie mieć kluczowe znaczenie podczas wiosennej walki o utrzymanie.

Piast w poniedziałek wyrusza do Hiszpanii, a tam zagra cztery sparingi. Rywalami będą FC Lugano, Ferencvarosi, Arminia Bielefeld oraz reprezentacja AFE. Pierwszy mecz ligowy jest zaplanowany na 29 stycznia, a rywalem będzie Jagiellonia Białystok.