Pijany kierowca pędził DTŚ pod prąd. Chciał dojechać do domu... 130 kilometrów od Gliwic

27-latek pędził DTŚ pod prąd. Mundurowym udało się go zatrzymać dopiero na autostradzie A4. Wydmuchał ponad dwa promile, a chciał w tym stanie dojechać do domu oddalonego od Gliwic o około 130 kilometrów. - Musiał być prowadzony przez mundurowych, gdyż nie był w stanie ustać na nogach - informuje podinsp. Marek Słomski.

KMP Gliwice
Zatrzymany kierowca

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach odebrał zgłoszenie o pędzącym pod prąd DTŚ samochodzie. Zgłaszający niebezpieczną sytuację gliwiczanin nie zdążył nawet rozpoznać jego marki. Wskazał jedynie, że to najprawdopodobniej kombi, ciemnego koloru, a kierowca ma na głowie czapkę z daszkiem.

- Tego rodzaju zgłoszenie natychmiast kwalifikowane jest jako zagrożenie życia i zdrowia, które posiada status „Pilne”. Dyżurny wysłał w pościg dwa radiowozy. Po chwili odebrano zgłoszenie od innego kierowcy, który był pewny, że prowadzący granatowe audi A4 mężczyzna jest nietrzeźwy. Ten świadek miał możliwość ruszenia za podejrzanym i przekazywania, gdzie się przemieszcza - tłumaczy podinsp. Marek Słomski.

Kierowca w końcu zjechał na autostradę A4, gdzie pościg przejął ścigacz z wydziału ruchu drogowego. Udało się go zatrzymać w rejonie MOP Proboszczowice. Za kierownicą siedział 27-letni mieszkaniec Oławy, który wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. W tym stanie zamierzał dojechać do oddalonego od Gliwic o około 130 kilometrów domu.

- Okazało się też, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami, wydane przez Sąd Rejonowy w Nowym Targu (...) Musiał być prowadzony przez mundurowych, gdyż nie był w stanie ustać na nogach. Został przetransportowany do policyjnego aresztu, a auto odholowano na policyjny parking - informuje podinsp. Marek Słomski.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód 27-latek został objęty dozorem. Będzie musiał informować mundurowych o każdej zmianie miejsca pobytu powyżej pięciu dni. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna.

Kaufland centrum dystrybucyjne gliwice 4

Może Cię zainteresować:

Handlowy gigant otworzył magazyn artykułów chłodzonych w Centrum Dystrybucyjnym pod Gliwicami

Autor: Katarzyna Pachelska

15/03/2023

czytaj więcej:

Policja

Mieszkaniec Knurowa zasługuje na wielkie brawa....

Szpital Knurów

W Knurowie wszystkie łóżka covidowe są zajęte....

D117 DD94 5 B5 F 43 CA 8 DC1 22 A98 DA5 E1 EF

Kilka zastępów straży pożarnej w...

5802 E72 B A7 BA 4 B1 A BC1 F DB9 F4 DA8481 A

Knurów: Grasują złodzieje! Policja ostrzega...

BB62 DB47 FAD8 4267 A612 759 EC48 BD0 FA

Tragedia na A4-DK78 przy ul. Rybnickiej....

Policja

Dwa radiowozy policji, straż miejska oraz...

DSC 0646

Kto i za ile zadba o czystość i utrzymanie...