Piotr Pyzik, były poseł związany z Knurowem zostanie wiceministrem ds. górnictwa?

Od kilku dni branża wydobywcza zadaje sobie pytanie, kto zostanie nowym pełnomocnikiem rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Wszystko wskazuje na to, że Piotr Pyzik, były poseł Prawa i Sprawiedliwości z Gliwic, który w ostatnich wyborach parlamentarnych bezskutecznie ubiegał się o poselską reelekcję.

wikipedia
Piotr Pyzik

Kim jest kandydat na pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego?

Piotr Pyzik jest absolwentem Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. W 2001 roku związał się z partią kierowaną obecnie przez Jarosława Kaczyńskiego. Pyzik jest współzałożycielem struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie śląskim. Przygodę w polskim parlamencie rozpoczął w 2011 roku, a zakończył w 2019 roku, kiedy bezskutecznie ubiegał się o poselską reelekcję. Niespełna rok po przegranej w ostatnich wyborach parlamentarnych, Piotr Pyzik został wicedyrektorem skarżyskiego oddziału PGE Dystrybucja.

Zmiany kadrowe w Ministerstwie Aktywów Państwowych budzą niepokój

Związkowcy z branży wydobywczej uważają, że zmiany kadrowe w Ministerstwie Aktywów Państwowych mają negatywny wpływ na szybkość opracowania notyfikacji umowy społecznej w Komisji Europejskiej. W tej sprawie wypowiedział się również poseł PiS z Rudy Śląskiej, Marek Wesoły, który uważa, że KE nie powinna czekać z notyfikacją umowy społecznej.

Komisja Europejska nie powinna zwlekać z notyfikacją umowy społecznej wypracowanej przez Rząd i Stronę Społeczną jeśli rzeczywiście chodzi w tym wszystkim o klimat - napisał w mediach społecznościowych, poseł na Sejm RP, Marek Wesoły, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki.

Szef Sierpnia 80 zakpił z Piotra Pyzika

Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80 w niedawnej rozmowie dnia w Radiu Piekary zakpił z Piotra Pyzika, twierdząc, że w swojej trzydziestoletniej karierze górniczej nigdy o nim nie słyszał.

Ja myślę, że we wszystkich kościołach powinni w dzwony uderzyć, że Piotr Pyzik zostanie wiceministrem ds. górnictwa. [...] Kiedyś była taka zasada, że jak miało się do zakomunikowania królowi jakąś złą nowinę, to wysyłało się takiego gościa, którego nikt nie żałował. Ja myślę, że minister Pyzik ma właśnie taką rolę do spełnienia - powiedział w Radiu Piekary, Bogusław Ziętek - szef Sierpnia 80.

Co mówią górnicy?

Zapytaliśmy jednego z górników pracujących w Kopalni Węgla Kamiennego "Sośnica" co myśli o Piotrze Pyziku, czyli kandydacie na wiceministra ds. górnictwa i byłym parlamentarzyście ziemi gliwickiej.

Mamy nadzieję, że nowy wiceminister ds. górnictwa będzie pamiętał o górnictwie, górnikach i mieszkańcach ziemi, którą reprezentuje - mówi nam jeden z górników

Bogusław Hutek: O Piotrze Pyziku nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo go nie znam.

Bogusław Hutek, szef Górniczej Solidarności zapytany o kandydata na urząd wiceministra ds. górnictwa stwierdził, że nie może zbyt wiele powiedzieć, bo go nie zna.

- O Piotrze Pyziku nie mogę zbyt wiele powiedzieć, bo go nie znam. Nie znam jego kompetencji, wiem tylko tyle, że jest z Gliwic. Szerzej będę mógł się wypowiedzieć dopiero po spotkaniu z nim. Ciężko akceptować kogoś po ministrze Soboniu, ponieważ będzie musiał on uczyć się umowy społecznej, którą negocjujemy w Unii Europejskiej, a w tej chwili ona leży i czeka na nowego wiceministra ds. górnictwa - komentuje Bogusław Hutek, szef Górniczej Solidarności.


czytaj więcej:

Piotr Pyzik wiceministrem ds. górnictwa

Piotr Pyzik z PiS - nowy wiceminister do spraw...

JSW SA

Pracownicy JSW dostaną rekompensatę finansową

kwk knurów

Górnicy z KWK "Knurów-Szczygłowice" otrzymają...

JSW siedziba

Cena akcji JSW mocno w górę. W piątek...

89 A0 E958 6245 4 C6 E A1 BC F7312 E6 B2 FAF

Wielopoziomowy parking powstanie na terenie...

CDE91 A90 F2 FA 40 B2 A9 DD F354 F65 C56 FB

Centrum Handlowe przy ul. Szpitalnej zyskało...

IMG 6083

Urząd sprzedał działkę obok sklepu Netto....