Pływaczki "Sikretu" Biją Rekordy Polski na Zimowych Mistrzostwach

Dwa rekordy Polski w kategorii juniorskiej zostały zdobyte przez Tatianę i Martynę Kloc, uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach oraz zawodniczki Klubu Pływackiego "Sikret" Gliwice podczas 14 Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym. Zawody zgromadziły ponad 230 zawodników z 17 klubów.

Sukcesy na Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym

W połowie grudnia w Kościerzynie odbyły się Mistrzostwa, gdzie Tatiana i Martyna Kloc z "Sikretu" triumfowały, ustanawiając rekordy Polski w sztafecie 4x25m Manekin Relay oraz w konkurencji 2 x 12 m Line Throw. W zawodach uczestniczyli także reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zabrza i Rudy Śląskiej.

Oprócz rekordów, dziewczyny zdobyły medale. Tatiana sięgnęła po złoto w sztafecie 4 x 25 m holowanie i srebro w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami, a Martyna zdobyła złoto w rzucie liną.

Kadra Śląska, z udziałem zawodniczek z "Sikretu", osiągnęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, zajmując 2. miejsce w punktacji drużynowej kobiet oraz 8. miejsce w punktacji drużynowej mężczyzn.