Podtrucie tlenkiem węgla przy ul. Pszczyńskiej. Matka i pięcioro dzieci trafiło do szpitala

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Do straży pożarnej wpłynęło informacja o możliwym przekroczeniu normy stężenia tlenku węgla. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży. Po przeprowadzeniu pomiarów okazało się, że normy są znacznie przekroczone. Matka z pięciorgiem dzieci narażona na działanie czadu została przetransportowana do szpitala.

Straż pożarna

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, poinformowała, że w sobotę w godzinach wieczornych straż pożarna w Gliwicach otrzymała zgłoszenie dotyczące możliwego przekroczenia dopuszczalnej normy stężenia tlenku węgla w wielorodzinnym budynku przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach (śródmieście).

Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnej. Służby przeprowadziły pomiary i przewietrzyli pomieszczenia. Narażone na działanie czadu była matka z pięciorgiem dzieci.

- Po przebadaniu matka i dzieci zostali przetransportowani do szpitala celem dalszej diagnostyki - poinformowała Aneta Gołębiowska. - Eksperci będą wyjaśniać, co było przyczyną pojawienia się tlenku węgla - dodała.

Zatrucia czadem w woj. Śląskim

W obecnym sezonie grzewczym z powodu czadu w woj. śląskim zginęły dwie osoby. Do ostatniej tragedii doszło 28 listopada w Raciborzu, wówczas tlenkiem węgla śmiertelnie zatruła się 14-letnia dziewczyna. Czad ulatniał się z nieszczelnej instalacji gazowego podgrzewacza wody. Pomimo godzinnej reanimacji dziewczyna zmarła.

Jak informuje Aneta Gołębiowska, rzecznika prasowego Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP od 1 października 2022 roku straż pożarna w woj. śląskim odnotowała 249 zdarzeń - w tym aż 132 pożary w budynkach mieszkalnych, które związane były z nieprawidłowym użytkowaniem urządzeń i instalacji grzewczych. W wyniku zdarzeń 55 osób zostało poszkodowanych, a dwie osoby zmarły.

Karetka pogotowia

Może Cię zainteresować:

Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Raciborzu. Pomimo reanimacji zmarła 14-letnia dziewczynka

Autor: Martyna Urban

29/11/2022