Policja w Katowicach ma nowe radiowozy. Wewnątrz niemal jak w biurze! Zobacz zdjęcia

Do śląskich jednostek policji trafiły Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego. Furgony robią duże wrażenie. Zobaczcie zdjęcia tych samochodów!

10 specjalistycznych pojazdów APRD odebrała Komenda Wojewódzka Policja w Katowicach. Ambulanse mają pomóc policjantom w zabezpieczaniu wypadków ruchu drogowego. Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia Komendy Głównej Policji „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”. Koszt specjalistycznego radiowozu, który właśnie pojawił się na wyposażeniu śląskich policjantów to 460 tysięcy złotych.

Fachowy sprzęt

Nowe ambulanse to Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM i wyposażono je w fachowy sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Tablica świetlna zamontowana na dachu, która wyświetla napis „Uwaga wypadek”, będzie już z daleka informować kierowców o zdarzeniu. Maszt świetlny również wzmocni sygnalizację – zarówno tablica, jak i maszt są sterowane tabletem oraz pilotem.

W środku jak w biurze

Wnętrze radiowozu to tak naprawdę mini biuro. Jest tu miejsce na komputer przenośny, router, drukarkę wielofunkcyjną, a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny. W razie awarii do dyspozycji jest agregat prądotwórczy.

"Bezpieczniej na drogach"

Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Furgony trafią do policyjnych komend w Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz do Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

czytaj więcej:

Chodnik knurow

Knurów miastem bez barier dla niepełnosprawnych?

Panoramaa knurow

Witamy na nowej stronie Twój Knurów

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został...

IMG 6231 kopia

Knurów: Awaria wody? Z kranu leci żółta woda....

Zrzut ekranu 2021 07 5 o 13 00 27

Inwestor u bram strefy w Knurowie? Prawda czy...

Zrzut ekranu 2021 05 21 o 07 45 54

Kolejny dzień bez prądu. Sprawdź, gdzie i kiedy

Zrzut ekranu 2021 05 10 o 09 27 50

Koniec z lasami w Knurowie? Planowana wycinka...