Policja w szoku po odzyskaniu skradzionego traktora. Złodziej odpalił go bez akumulatora

Czy można odpalić pozbawiony akumulatora traktor? Pewien złodziej pokazał, że można. Niedaleko nim jednak odjechał, gdyż w trakcie nocnej jazdy przydybał go wracający do domu funkcjonariusz zabrzańskiej policji.

pixabay.com
Traktor

To kolejna historia, gdzie wątek kryminalny miesza się z groteską. W środę (7 grudnia), krótko przed północą, jadący przez wieś Trachy w gminie Sośnicowice (pow. gliwicki) policjant z zabrzańskiej komendy zauważył traktor poruszający się bez włączonych świateł. Funkcjonariusz nie był na służbie, wracał akurat do domu, ale mimo wszystko zaintrygowany „zaciemnionym” traktorem postanowił zbadać sprawę. Dodajmy, że policjantowi temu zdarzało się już kilkakrotnie zatrzymywać w swoim wolnym czasie nietrzeźwych kierujących.

I tym razem policyjny nos go nie zawiódł. Kiedy zajechał drogę podejrzanemu traktorowi okazało się, że prowadzi go zamaskowany „kominem” osobnik, który jednakże nie miał ochoty na żadne wyjaśnienia i korzystając z mroków nocy uciekł do lasu. Na miejsce przybyli wezwani policjanci, m.in. przewodnik z psem tropiącym, ale warunki pogodowe uniemożliwiły wytropienie uciekiniera. W kabinie pojazdu zabezpieczono natomiast ślady kryminalistyczne.

To jednak nie był koniec tej historii. Pojawił się bowiem problem z ustaleniem właściciela ciągnika, gdyż ten nie posiadał ani tablic rejestracyjnych, ani żadnych innych oznaczeń identyfikacyjnych. Ustalono jedynie, że traktor od dłuższego czasu stał na polu w Tworogu Małym i był nieużywany. Na szczęście wiadomość dotarła do właściciela pojazdu, który nad ranem sam skontaktował się z policją, będąc mocno zdziwiony, że komuś w ogóle udało uruchomić się... pozbawiony akumulatora pojazd. Godzinę później na policję (tym razem w Mikołowie) stawił się zaś sam złodziej wyrażając żal z faktu kradzieży traktora.

Policjantom z Gliwic pozostaje jeszcze teraz ustalić, w jaki sposób 30-latek uruchomił niesprawny ciągnik i co zamierzał z nim zrobić dalej.

Sowa

Może Cię zainteresować:

Patrol drogówki spotkał na ulicy spacerującą sowę. Ptak trafił w ręce weterynarza

Autor: Michał Wroński

07/10/2022

Mężczyzna poszukiwany przez policję mieszkał pod komisariatem

Może Cię zainteresować:

Gliwice: Pan Leszek mieszkał w vanie pod komisariatem. Ukradli mu insulinę, więc internauci ruszyli na pomoc. Ubiegła ich policja, która... zatrzymała mężczyznę

Autor: Arkadiusz Nauka

15/06/2022

czytaj więcej:

Pilne knurów 1

Makabryczny wypadek. Śmieciarka potrąciła mężczyznę

29 E57093 BB80 4 AA5 8 FE7 648 F93041445

Strażacy zaalarmowani do mieszkania przy ul....

Piast gliwice futsal

Piast żegna się z Ligą Mistrzów. Zadecydował jeden mecz

Karetka knurów

Potrącenie pieszego przy ul. Kazimierza...

E6 CF0951 1 B2 B 4 EC4 A399 AF0 FC46 B64 D8

Wypadek na A1 w Knurowie. Przewrócona...

CE4 ACDF5 3013 43 D8 B75 D DDC82849728 E

Interwencja ratowników medycznych na ul....

5 FD73 C4 C 0 B41 4 A41 B3 BF 4 A760 C29 F6 CC

Nocny alarm przy ul. Mieszka I. Na miejscu...