Policyjny pościg ulicami Gliwic. Kierujący bez uprawnień doprowadził do zdarzenia drogowego

Podczas policyjnych działań mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli kierującego BMW. Mężczyzna zignorował jednak policyjne znaki i gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli za pojazdem. Podczas pościgu bmw doprowadziło zdarzenia drogowego. Na tym nie koniec przewinień kierującego.

Śląska Policja
Pościg ulicami Gliwic

Pościg ulicami Gliwic za kierującym BMW

Do zdarzenia doszło w środę, 23 sierpnia. Około godziny 18:30 mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący zlekceważył jednak polecenie policjantów i gwałtownie przyspieszył. Samochód udał się w kierunku centrum miasta. W czasie ucieczki uderzył w znak drogowy, który, wyrwany siłą impetu, uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka fiata pandę.

Na ulicy Toszeckiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Uszczyka ustawił się już nieoznakowany radiowóz policyjnych wywiadowców. Uciekinier skręcił wiec w ulicę Uszczyka i został zmuszony do zakończenia ucieczki. Kierowca nie dał za wygraną. Wyskoczył z auta, po czym pobiegł w kierunku jednej z klatek schodowych. Pasażer został zatrzymany, a policjanci ruszyli w pościg za kierującym.

Uciekinier ostatecznie został zatrzymany. Okazało się, że samochód nie jest ubezpieczony, a sam kierowca nie posiada uprawnień. Badanie wykazało że jest trzeźwy, jednak został poddany badaniom na obecność substancji psychoaktywnych. Ponadto w pojeździe znaleziono przedmioty i substancje, których posiadanie jest zabronione.

39-letni mężczyzna był już wcześniej notowany i karany, przebywa teraz w policyjnym areszcie. Samochód został odholowany i zabezpieczony do postępowania. Trwają czynności procesowe.
Przypomnijmy, że za samą ucieczkę przed policją grozi kara 5 lat pozbawienia wolności.

Wypadek Czerwionka Leszczyny

Może Cię zainteresować:

Niebezpieczna kolizja w Czerwionce-Leszczynach. Kierowca nie zatrzymał się przed znakiem STOP

Autor: Redakcja

13/04/2023