Półkolonie w ramach programu "Lato w teatrze" w Pyskowicach. W piątek 28 lipca pokaz finałowy. Wstęp wolny

W Pyskowicach trwają półkolonie w ramach ogólnopolskiego projektu "Lato w teatrze", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czy dorośli uważni są na emocje i uczucia dzieci? To jedno z pytań które instruktorzy z Teatru Lufcik na Korbkę zadają uczestnikom półkolonii, prowadzonym w ramach programu "Lato w teatrze", organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach.

- Miejski Ośrodek Kultury i Sportu wraz z przyjaciółmi z Teatru Lufcik na Korbkę i Fundacji W to mi graj został wybrany jako jeden z 30 ośrodków kulturalnych w Polsce, który realizuje w wakacje swój pomysł w ramach projektu Lato w teatrze. To duże wyróżnienie i zaszczyt - mówią organizatorzy półkolonii.

Dwa tygodnie z pedagogiką teatru to nieustający śmiech, dialog, śpiew, krzyk oraz milczenie w przyjaznej atmosferze. A do tego nieco cyrku.

Rezultaty zabawy, ale i pracy, będzie można zobaczyć podczas pokazu finałowego uczestników warsztatów pt. „Emocje w światłach rampy”, który odbędzie się w piątek 28 lipca o godz. 16:00 w MOKiS Pyskowice, ul. Wyszyńskiego 27. Wstęp wolny.

Lato w teatrze to ogólnopolski program wspierający samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe w tworzeniu młodym ludziom okazji do doświadczania teatru w miejscu, w którym żyją.Lato w teatrze bazuje na idei teatru jako formy spotkania. Program działa na rzecz rozwoju środowiska osób zajmujących się edukacją teatralną oraz animacją kulturalną i społeczną. Zaprasza tę grupę do poznawania pedagogiki teatru i namysłu nad jej funkcjonowaniem w działaniach skierowanych do społeczności lokalnych. Organizatorem programu jest Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Program Lato w teatrze składa się z trzech głównych części: konkurs grantowy, objazd spektakli w namiocie cyrkowym, Strefa Rozwoju.Program Lato w teatrze jest realizowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2023 roku odbywa się jego 16. edycja.

Starostwo powiatowe w gliwicach

Może Cię zainteresować:

Powiat Gliwicki będzie miał nową maskotkę. Wymyślą ją sami mieszkańcy w ramach konkursu

Autor: Urszula Gołkowska

16/07/2023

Centrum dystrybucyjne kaufland gliwice 01

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja sieci handlowej Kaufland w centrum dystrybucyjnym pod Gliwicami

Autor: Katarzyna Pachelska

10/07/2023

Pyskowice. W tym starym mieście za PRL rozgościł się socrealizm

Może Cię zainteresować:

Pyskowice: stare miasto, w którym ugościł sie socrealizm. Pisali: "To nie tylko miasteczko w drodze do Opola"

Autor: Tomasz Borówka

22/02/2024