Prezes OSP Szczygłowice otrzymał pierwsze świadczenie dla strażaków-ochotników

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach wręczył pierwszą decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego. Otrzymał ją prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczygłowicach.

26 marca 2022 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Knurowie-Szczygłowicach odbyło się zebranie sprawozdawcze. Podczas uroczystego spotkania
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach st. bryg. Roman Klecha wręczył pierwszą decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego przeznaczonego dla członków ochotniczych straży pożarnych, którą otrzymał Lucjan Bismor, czyli prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczygłowicach.

Możliwość przyznania świadczenia ratowniczego jest efektem wejścia w życie ustawy
o ochotniczych strażach pożarnych. Świadczenie przysługuje strażakom ratownikom OSP, którzy spełniają dwa warunki, w przypadku kobiet ukończenie 60 roku życia oraz udział w działaniach ratowniczych przez co najmniej 20 lat, natomiast w przypadku mężczyzn ukończenie 65 roku życia oraz udział w działaniach ratowniczych przez co najmniej 25 lat.

- Zapewne nie jest to ostatnia decyzja, ponieważ do tutejszej komendy wpłynęły już kolejne wnioski, które są obecnie rozpatrywane - informuje biuro prasowe KM PSP w GliwicacH

czytaj więcej:

AD61 EBBA 2 A70 4 F6 A AE19 9 BF6 A8 EC96 F0

Poważne zdarzenie na ul. Rybnickiej. Na miejscu...

614 BC59 E 343 F 4533 ADE4 A2 A2 E2 F64306

Ogólnopolskie media mówią o wypadku na A1 w...

Straż knurów, jrg knurów

Pożar na ul. Jęczmiennej. Zaalarmowano...

Pilne knurów nowe

Potężny wstrząs odczuwalny na terenie Knurowa

Policja Knurów

Na osiedlu 1000-lecia w Knurowie doszło do...

Policja Knurów

W Knurowie zatrzymano Marokańczyka podającego...

AFAEFA3 F 3 C25 437 D 9 D73 7447 BF6 FE169

Strażacy zaalarmowani na ul. Batorego. Co się...