Radni chcą odwołać kolegę, który prowadził po alkoholu, a przewodniczący informuje, że nie może przygotować uchwały o odwołanie

Kilka dni temu, czterech radnych zrzeszających się w Klubie Radnych Inicjatywa dla Knurowa wystosowało pismo do przewodniczącego Rady Miasta Knurów z prośbą o przygotowanie uchwały, dzięki której rada miasta będzie mogła zagłosować nad odwołaniem radnego, który został skazany za złamanie art. 178a §1.

D1 D7 C0 EF C691 4 FF4 B66 F 4280 DDF387 FF

Przewodniczący Rady Miasta Knurów, Tomasz Rzepa w odpowiedzi na wniosek radnych z Inicjatywy dla Knurowa poinformował, że nie może przygotować uchwały dot. odwołania radnego, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu tłumacząc, że działa zgodnie z prawem, a nie na podstawie doniesień medialnych.

Tomasz Rzepa poinformował, że zwrócił się do sądu o przesłanie prawomocnego orzeczenia sądu, dodając, iż po otrzymaniu informacji z sądu podejmie dalsze działania.

Wczesniej pisaliśmy:


Czterech radnych chce odwołać kolegę z rady miasta, który otrzymał wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu

Klub Radnych Inicjatywa dla Knurowa złożył na ręce przewodniczącego Rady Miasta Knurów wniosek dot. przygotowania uchwały, dzięki której rada miasta będzie mogła zagłosować nad odwołaniem radnego, który został skazany za złamanie art. 178a §1.

Maciej Kandzior, Paweł Żak, Artur Socha oraz Bogdan Danielak, to radni, którzy w ramach Klubu Radnych złożyli wniosek do przewodniczącego RMK o przygotowanie uchwały dot. wygaśnięcia mandatu radnego, który kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Jazda pod wpływem alkoholu

Tygodnik Regionalny Nowiny poinformował, że jeden z radnych Rady Miasta Knurów został skazany za złamanie art. 178a §1, który dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Według komentarza Tomasza Pawliczka, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gliwicach udzielonego dla Tygodnika Regionalnego Nowiny wynika, że radny z Knurowa został skazany prawomocnym wyrokiem po odwołaniu do sądu pierwszej instancji.

Jaka kara?

Radny z Knurowa za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu został obciążony kosztami postępowania sądowego, a dodatkowo będzie musiał zapłacić karę grzywny, w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. złotych. Za złamanie 178a §1, radny będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Kolejna sprawa tego samego radnego

W artykule dot. złamania art. 178a §1 przez radnego z Knurowa czytamy, że w sprawie wyżej wspomnianego radnego toczyła się również sprawa o wykroczenie, gdzie oskarżony podobnie jak w pierwszej sprawie został obciążony kosztami postępowania sądowego oraz karą grzywny w wysokości 500 zł.

Czy odbędą się uzupełniające wybory?

W związku z utraceniem biernego prawa wyborczego przez radnego z Knurowa, do Rady Miasta w Knurowie powinna wejść kolejna osoba z listy, z której został wybrany skazany radny.

Przewodniczący Rady Miasta Knurów nie wiedział?

Przewodniczący Rady Miasta Knurów, Tomasz Rzepa poinformował Przegląd Lokalny, że jest to dla niego zupełnie nowa informacja o której nie wiedział do momentu poinformowania przez redakcję Tygodnika Regionalnego Nowin. Rzepa zapewnił czytelników Przeglądu Lokalnego, że sprawa zostania wnikliwie rozpatrzona pod względem faktycznym i prawnym z zachowaniem pełnej transparentności.

Źródło: Tygodnik Regionalny Nowiny, Przegląd Lokalny

czytaj więcej:

5111 A333 9263 4190 88 F0 40 A71119 A318

Ile zarabiają radni w Knurowie? Prezentujemy...

Czterech radnych chce odwołać kolegę z rady...

7146 ED79 FDA3 48 EE 9471 823 D7 B5 E5 C23

Remont parku NOT, budowa pluskadełka w...

Zrzut ekranu 2021 08 12 o 08 39 35

Radny z Knurowa prowadził pod wpływem alkoholu....

People 2561226 1280

Radny z Knurowa prowadził po alkoholu. Został...

F31 E9 C58 3357 4 D75 8 C16 2175 D5241710

Pobił radnego Kandziora. Dziś usłyszał wyrok....

Rams

Mieszkańcy złożyli życzenia prezydentowi...