Radny z Knurowa prowadził po alkoholu. Został skazany przez sąd

Jedna z lokalnych gazet informacyjnych poinformowała, że jeden z radnych Knurowa może stracić mandat radnego, ponieważ w związku z prawomocnym wyrokiem za złamanie art. 178a §1 stracił bierne prawo wyborcze.

People 2561226 1280

Tygodnik Regionalny Nowiny poinformował, że jeden z radnych Rady Miasta Knurów został skazany za złamanie art. 178a §1, który dotyczy prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Według komentarza Tomasza Pawliczka, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Gliwicach udzielonego dla Tygodnika Regionalnego Nowiny wynika, że radny z Knurowa został skazany prawomocnym wyrokiem po odwołaniu do sądu pierwszej instancji.

Jaka kara?

Radny z Knurowa za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu został obciążony kosztami postępowania sądowego, a dodatkowo będzie musiał zapłacić karę grzywny, w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych oraz świadczenie pieniężne w wysokości 5 tys. złotych. Za złamanie 178a §1, radny będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata.

Kolejna sprawa tego samego radnego

W artykule dot. złamania art. 178a §1 przez radnego z Knurowa czytamy, że w sprawie wyżej wspomnianego radnego toczyła się również sprawa o wykroczenie, gdzie oskarżony podobnie jak w pierwszej sprawie został obciążony kosztami postępowania sądowego oraz karą grzywny w wysokości 500 zł.

Czy odbędą się uzupełniające wybory?

W związku z utraceniem biernego prawa wyborczego przez radnego z Knurowa, do Rady Miasta w Knurowie powinna wejść kolejna osoba z listy, z której został wybrany skazany radny.

Źródło: Tygodnik Regionalny Nowiny

czytaj więcej:

Kielbasa

Właściciele psów uważajcie! Ktoś rozrzucił...

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

Dziedzic

Tłumy kibiców maszerowało ulicami Knurowa. O co...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Rada miasta

Zgrzyt w radzie miasta. Mieszkańcy zniesmaczeni

5111 A333 9263 4190 88 F0 40 A71119 A318

Ile zarabiają radni w Knurowie? Prezentujemy...

Zrzut ekranu 2021 05 11 o 08 01 41

Knurowianin zawalczy na Polsat Boxing Night w...