Robert Kufieta: Miasto nie powinno oszczędzać na transporcie zbiorowym

Nie milkną echa po kontrowersyjnej decyzji urzędników w sprawie zmniejszenia częstotliwości kursowania - jeszcze nieuruchomionej - linii autobusowej 610.

Kolej na Knurów
90 A8 C88 A 48 DC 4896 A19 C FC19189 C97 DD

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to prawdopodobnie w grudniu na ulicach miasta pojawi się autobus nowej linii komunikacyjnej 610. Linia autobusowa ma połączyć słabo skomunikowane miejsca na mapie Knurowa. Jednak na wniosek Urzędu Miasta w Knurowie, nowa linia autobusowa będzie mieć zmniejszoną liczbę kursów.

Miasto chce zmniejszyć ilość kursów autobusu linii 610.

Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów podkreśla zasadność zwiększonej częstotliwości kursowania linii autobusowej 610 w czasach, gdy cena za litr benzyny oscyluje w granicach 7 zł za litr.

- Miasto nie powinno oszczędzać na transporcie zbiorowym szczególnie w czasach, gdzie paliwa drożeją, a zapotrzebowanie na połączenia będzie się zwiększać, ponieważ coraz więcej osób będzie wybierać autobus w dojazdach - wyjaśnia Robert Kufieta.

Nową linią nie dojedziesz na pociąg

Mimo tego, że korzystanie z infrastruktury kolejowej w naszym mieście cieszy się dużym zainteresowaniem, to nowa linia autobusu nie zakłada kursów w rejon dworca kolejowego w Knurowie.
- Brakuje również w propozycjach rozkładów wielokrotnie zgłaszanego wydłużenia kursu dowozowego na pociąg w weekendy. Autobus ma jechać przez większą część miasta, mógłby dowozić i odwozić mieszkańców na pociąg w góry - dodaje Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów.

Linia 610 zostanie znacząco ograniczona?

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach zaproponował siedemnaście kursów linii autobusowej 610 w dni robocze oraz osiem w święta i dni wolne od pracy. Urzędnicy nie chcą jednak przystać na propozycji zaproponowanej przez ZTM i chcą ograniczyć częstotliwość kursowania nowej linii autobusowej.

-
Uważam, że godzinna częstotliwość zaproponowana przez ZTM jest optymalna, szczególnie, że linia ma zapewnić dojazd mieszkańcom Krywałdu gdzie ostatnio ograniczono ilość połączeń podczas tworzenia linii M105 - ocenia Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów.

Urząd Miasta w Knurowie poprosili ZTM, aby wprowadzano korektę do projektu kursowania autobusu. Oznacza to, częstotliwość kursów linii autobusowej 610 w dni robocze miałaby zostać obniżona z 17 do 11 lub 12, a w dni wolne od pracy z 8 do 5.

czytaj więcej:

8 B3 CC86 A E3 C2 4 BC2 ADD6 CA4 DF02 A6826

Włodzimierz Gwiżdż został nowym starostą...

Smog

Gmina Knurów zrezygnowała z programu STOP SMOG....

Powiat Gliwicki

Rada Powiatu Gliwickiego naruszyła prawo?...

Adam Rams zgłoszony do Prokuratury

Oświadczenie majątkowe Adama Ramsa. Co posiada?...

Smieci

Przyjąłeś uchodźców wojennych pod swój dach w...

4 B08866 F 5 DAF 4 D46 B6 BD 87 DB3 DB05 F81

Knurów ma przerąbane

4 D53 F715 6 A13 4339 B256 35 FBB365 AA77

Protest przed Leroy Merlin w Gliwicach odbędzie...