Robert Kufieta: Miasto nie powinno oszczędzać na transporcie zbiorowym

Nie milkną echa po kontrowersyjnej decyzji urzędników w sprawie zmniejszenia częstotliwości kursowania - jeszcze nieuruchomionej - linii autobusowej 610.

Kolej na Knurów
90 A8 C88 A 48 DC 4896 A19 C FC19189 C97 DD

Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to prawdopodobnie w grudniu na ulicach miasta pojawi się autobus nowej linii komunikacyjnej 610. Linia autobusowa ma połączyć słabo skomunikowane miejsca na mapie Knurowa. Jednak na wniosek Urzędu Miasta w Knurowie, nowa linia autobusowa będzie mieć zmniejszoną liczbę kursów.

Miasto chce zmniejszyć ilość kursów autobusu linii 610.

Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów podkreśla zasadność zwiększonej częstotliwości kursowania linii autobusowej 610 w czasach, gdy cena za litr benzyny oscyluje w granicach 7 zł za litr.

- Miasto nie powinno oszczędzać na transporcie zbiorowym szczególnie w czasach, gdzie paliwa drożeją, a zapotrzebowanie na połączenia będzie się zwiększać, ponieważ coraz więcej osób będzie wybierać autobus w dojazdach - wyjaśnia Robert Kufieta.

Nową linią nie dojedziesz na pociąg

Mimo tego, że korzystanie z infrastruktury kolejowej w naszym mieście cieszy się dużym zainteresowaniem, to nowa linia autobusu nie zakłada kursów w rejon dworca kolejowego w Knurowie.
- Brakuje również w propozycjach rozkładów wielokrotnie zgłaszanego wydłużenia kursu dowozowego na pociąg w weekendy. Autobus ma jechać przez większą część miasta, mógłby dowozić i odwozić mieszkańców na pociąg w góry - dodaje Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów.

Linia 610 zostanie znacząco ograniczona?

Zarząd Transportu Metropolitalnego w Katowicach zaproponował siedemnaście kursów linii autobusowej 610 w dni robocze oraz osiem w święta i dni wolne od pracy. Urzędnicy nie chcą jednak przystać na propozycji zaproponowanej przez ZTM i chcą ograniczyć częstotliwość kursowania nowej linii autobusowej.

-
Uważam, że godzinna częstotliwość zaproponowana przez ZTM jest optymalna, szczególnie, że linia ma zapewnić dojazd mieszkańcom Krywałdu gdzie ostatnio ograniczono ilość połączeń podczas tworzenia linii M105 - ocenia Robert Kufieta ze Stowarzyszenia Kolej na Knurów.

Urząd Miasta w Knurowie poprosili ZTM, aby wprowadzano korektę do projektu kursowania autobusu. Oznacza to, częstotliwość kursów linii autobusowej 610 w dni robocze miałaby zostać obniżona z 17 do 11 lub 12, a w dni wolne od pracy z 8 do 5.

czytaj więcej:

Podwyżki knurów

LWSM zarządził podwyżkę. Opłata będzie większa...

knurów

Przełom w sprawie dzików niszczących prywatne...

Inicjatywa dla Knurowa

Radni interweniowali w sprawie zagrożenia dla...

Podwyżka Adam Rams

Prezydent sprzedał kolejną nieruchomość. Tym...

8 B916 B1 C 7611 4 FF4 B84 B 74373454441 C

Fuszera warta blisko 2 miliony złotych? W nowym...

66 DE639 E 6 B2 E 4169 A1 B3 F9 E4 E5 E5 FC90

Nazwał Adama Ramsa kłamcą. Trafił przed Sąd...

MOSiR hala knurów

W hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach...