Skuteczna interpelacja radnego. Na osiedlu Wojska Polskiego pojawią się kosze na psie odchody

Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Knurowie poinformowała, że w naszym mieście pojawią się nowe kosze na psie nieczystości. Jest to odpowiedź na interpelację Edwarda Didka.

F4 D01 DED 8646 4 BDE 8598 8237 B6607972

11 maja 2022 roku do Urzędu Miasta w Knurowie wpłynęła interpelacja radnego Edwarda Didka. Pismo dotyczyło dodatkowego montażu koszy na psie nieczystości na osiedlu Wojska Polskiego.

- W imieniu mieszkańców osiedla WP I zwracam się z uprzejmą prośbą o dokonanie montażu koszy na psie odchody na terenie całego osiedla zwłaszcza ulic Kapelanów Wojskowych, Armii Krajowej, Szarych Szeregów, Jedności Narodowej oraz ulicy Szpitalnej - czytamy w interpelacji Edwarda Didka.

Do interpelacji odniosła się szefowa Wydziału Gospodarki Komunalnej, Restrukturyzacji i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Knurowie.

- Informujemy, że prośba dotycząca montażu koszy na psie nieczystości rozpatrzona została pozytywnie - informuje Anna Lewandowska z UM Knurów.

Z odpowiedzi wynika, że kosze na psie odchody zostaną zamontowane w sąsiedztwie placyków gospodarczych zlokalizowanych na terenie osiedla Wojska Polskiego w miejscach uzgodnionych z LWSM w Knurowie.

- Prace wykonane zostaną do końca miesiąca czerwca bieżącego roku - dodała.