Śmiertelny wypadek na A1 w Knurowie. Zginął 30-letni kierowca hyundaia

Na autostradzie A1, przed zjazdem na Knurów doszło do śmiertelnego wypadku. W rumuński samochód ciężarowy uderzył samochód marki Hyundai, który odbił się i wjechał tuż przed tira jadącego lewym pasem. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Wypadek A1 śmiertelny

Śmiertelny wypadek na A1 w Knurowie

Do zdarzenia doszło w środę, 7 czerwca. W godzinach porannych na autostradzie A1 doszło do dwóch wypadków, z czego jeden okazał się tragiczny w skutkach. Około 1800 metrów przed zjazdem na Knurów, najprawdopodobniej przy zmianie pasa ruchu, rumuńska ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Fiat, kierowany przez kobietę, przewrócił się na bok i zatrzymał na poboczu. Kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Niestety, wkrótce po tym zdarzenia doszło do kolejnego z udziałem tej samej ciężarówki. Tym razem skutki wypadku okazały się tragiczne. W jego wyniku zginął 30-letni kierowca hyundaia zginął. Jego pojazd uderzył w tylną część naczepy rumuńskiej ciężarówki, odbił się i wjechał tuż przed tira jadącego lewym pasem.

Czynności w sprawie prowadzi gliwicka prokuratura przy współpracy z Policją. Czynności procesowe z kierowcą rumuńskiej ciężarówki trwają.

Śmiertelny wypadek Knurów

Może Cię zainteresować:

Knurów. Potrącenie pieszej na ulicy 1 Maja. Kobieta pomimo reanimacji zmarła

Autor: Martyna Urban

07/06/2023