Znasz ją z kina i telewizji. Maria Pakulnis w Gliwicach opowie o swojej książce

To więcej niż tylko opowieść o aktorskiej karierze. Maria Pakulnis, 6 lutego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach, opowie o swojej książce "Moja nitka". Wstęp wolny.

Fot. Szymon Szcześniak
Spotkanie autorskie z Marią Pakulnis  "Moja nitka"

Maria Pakulnis, znana jako aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna oraz absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, stworzyła niezapomniane postacie, często grając kobiety atrakcyjne, pewne siebie i silne.

Zagrała w ponad 40 spektaklach Teatru Telewizji, takich jak "Mahagonny", "Choroba młodości", "Łuk Triumfalny" czy "Słowo honoru", oraz wystąpiła w serialach telewizyjnych, m.in. "Ekstradycja", "Psie serce" czy "Nad Rozlewiskiem". Jest także znana z ról filmowych, takich jak w "Obywatelu Piszczyku", "Konsulu" czy "Pożegnaniu jesieni".

Spotkanie z Marią Pakulnis w gliwickiej bibliotece będzie poświęcone jej książce "Moja nitka", w której aktorka, przy wsparciu Doroty Wodeckiej, dzieli się swoimi refleksjami nad mrocznymi obrazami własnego dzieciństwa, dojrzewania, żałoby i straty. Ta emocjonalna, mądra i intymna rozmowa wrażliwych kobiet pozwoli każdemu odnaleźć fragmenty własnych doświadczeń.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 lutego o godz. 18:00 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17), a poprowadzi je Agnieszka Zientarska.