Strażacy rozcięli dach, by wydobyć poszkodowanego

W dniu dzisiejszym, na terenie remizy OSP Szczygłowice odbyły się dni otwarte jednostki. Było wiele atrakcji, a największą uwagę przykuła popisowa akcja ratunkowa osoby, która była uwięziona w samochodzie.

72 D11 E9 D 336 B 4 A20 A1 BF 9 ADA3 EFBB1 D9

Dzień otwarty jednostki OSP Szczygłowice zgromadził dziś mnóstwo osób. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty taneczne, które były przeprowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z Laboratorium Tańca w Knurowie oraz bezpłatne malowanie twarzy. Po zakończonych zajęciach z panią Darią Krawczyk oraz Jagodą Rudnik - instruktorkami tańca, dzieci otrzymały napoje wieloowocowe.

Widowisko warte uwagi

Największą ilość obserwujących zgromadził widowiskowy pokaz ratunkowy, który przeprowadzili ochotnicy z OSP Szczygłowice oraz OSP Gierałtowice.

Strażacy mieli za zadanie uwolnić osobę, która została uwięziona w samochodzie. Ochotnicy rozcięli drzwi boczne oraz dach samochodu, który został otworzony jak puszka konserwy. Pokaz ratowniczy, wraz z szczegółowym opisem działań strażaków relacjonował na bieżąco wiceprezes OSP Szczygłowice, Dariusz Poloczek.