Strażnicy Miejscy z Knurowa uratowali życie mężczyźnie. Zobaczcie o co chodzi!

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Knurów, komendant Straży Miejskiej w Knurowie złożył ustne sprawozdanie z działań jednostki organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Knurowie w okresie międzysesyjnym.

sw.serwis.gov.pl
straż miejska

W okresie międzysesyjnym, czyli od 18 października 2021 roku do 15 listopada 2021 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Knurowie podjęli 241 interwencji. Działania strażników miejskich dotyczyły m.in kontrolowania oświetlenia ulic, interwencji u administratorów firm ws. czystości oraz działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w naszym mieście.

Komendant Straży Miejskiej w Knurowie poinformował również, że podlegli mu funkcjonariusze podczas patrolu w Knurowie-Szczygłowicach natknęli się na leżącego mężczyznę, któremu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej.

Strażnicy spisali się na medal

Sytuacja wydarzyła się 10 listopada 2021 roku o godzinie 15:45 podczas patrolowania ul. Lignozy w Knurowie-Szczygłowicach. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Knurowie zauważyli leżącego na ziemi mężczyznę, któremu niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Z relacji świadków wynikało, że mężczyzna spadł z pobliskich schodów i uderzył głową w chodnik. Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który zabrał poszkodowanego do pobliskiego szpitala.

– 10 listopada 2021 roku o godzinie 15:45 patrol straży miejskiej w trakcie patrolu ul. Lignozy zauważył leżącego na chodniku mężczyznę. Był on po spożyciu alkoholu. Przechodnie oświadczyli, że mężczyzna spadł z pobliskich schodów i uderzył głową w chodnik. Patrol udzielił przedmedycznej pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano pogotowie, które przybyło na miejsce i zabrało poszkodowanego do szpitala - poinformował Komendant Straży Miejskiej w Knurowie