Studio Tańca Swing City od stycznia w Gliwicach!

Swing to coś więcej niż taniec. Aby lepiej go zrozumieć, należy przenieść się w czasie, a dokładnie w lata 20-te i 30-te XX wieku. Nowojorska dzielnica Harlem żyje swoim życiem. Jeden z mieszkańców idzie ciemną ulicą miasta, przez co świat może wydawać się mu zły i ponury. Nagle w oddali słyszy Jazz. Zaciekawiony podąża za tym dźwiękiem. Nagle staje przed drzwiami niepozornej knajpy, wchodzi i wkracza w zupełnie inny, dotąd nieznany świat. Widzi roześmianych, szalejących w tańcu ludzi, czuje ich niesamowitą radość i energię, słyszy porywającą muzykę. Już wie, że chce do nich dołączyć. Cóż, nie trzeba przenosić się w czasie, aby poczuć klimat Złotej Ery Swingu - można to zrobić również w Gliwicach. Jak to możliwe? Szczegóły poniżej.

Lukas Lamla Fotografia
Studio Tańca Swing City od stycznia w Gliwicach!

To właśnie jest swing

Wydawać by się mogło, że opisana sytuacja to tylko krótka, przerysowana historia z dawnych czasów? Nic bardziej mylnego! Swing to coś, co dzieje się nadal i jest na wyciągnięcie ręki! Porywająca muzyka, wspaniała kultura i historia, inspirujący ludzie oraz radość płynąca z tańców swingowych. Techniki takie jak Lindy Hop, Charleston, Blues, Collegiate Shag czy Balboa nadal mają miliony fanów, którzy spotykają się na parkietach całego świata. Nawiązują znajomości, przyjaźnie i tworzą społeczności, w których czują się po prostu dobrze. Możliwość improwizacji sprawia, że każdy taniec jest formą dialogu pomiędzy tancerzami, a dodatkowo czyni go wyjątkowym, ciekawym i przede wszystkim nieograniczonym przez narzucone figury czy choreografie. A najpopularniejszy z tańców swingowych - Lindy Hop - od 100 lat dzierży tytuł najradośniejszego tańca świata.

Studio Tańca Swing City od stycznia w Gliwicach!
Lukas Lamla Fotografia

Studio Tańca Swing City

Już od 7 lat studio tańca Swing City w Katowicach roztacza nad mieszkańcami miasta klimat Złotej Ery Swingu. Studio tańca Swing City jednocześnie rozwija swoją szkołę – jedyną tego typu, a także buduje Społeczność. To właśnie taniec często inicjuje spotkanie z drugim człowiekiem. Nie da się ukryć, że w Swing City takich okazji jest pod dostatkiem. Okazuje się, że poza regularnymi zajęciami szkoła organizuje:

  • weekendowe warsztaty tematyczne,
  • imprezy taneczne (potańcówki),
  • otwarte lekcje,
  • pokazy,
  • festiwale,
  • wyjazdy.

Wydarzenia zrzeszające tancerki i tancerzy swingowych organizowane są nie tylko w Katowicach, ale także w wielu innych miastach - w Polsce i na całym świecie. Tego rodzaju spotkania są wspaniałą okazją nie tylko do zdobywania nowych umiejętności, ale przede wszystkim do podróżowania, zwiedzania, poznawania nowych ludzi, spotkania starych znajomych, rozmowy i wspólnej zabawy - na parkiecie czy poza nim.

Studio Tańca Swing City od stycznia w Gliwicach!
Lukas Lamla Fotografia

Nauka swinga w Gliwicach!

Od nowego roku swinga można tańczyć w kolejnym mieście! Swing City Gliwice zaprasza od stycznia na regularne kursy Lindy Hop i Solo Jazz & Charleston - oczywiście od podstaw. Do wspaniałej muzyki swingowej można potańczyć na cyklicznej imprezie w pubie Dobry Zbeer. W listopadzie 2022 r. w Gliwicach odbyły się pierwsze warsztaty Charlestona. Kiedy kolejne? Już niebawem! Działalność Swing City została ciepło przyjęta w mieście i dzięki tej energii szkoła rozwija się nie tylko w kwestii kursów tańca.

Swing City zaprasza do świata tańców swingowych w Gliwicach, Katowicach i Bielsku-Białej. Kursy tańca, imprezy taneczne, warsztaty tańców swingowych, lekcje, pokazy, festiwale, wyjazdy. Cały piękny i radosny świat na parkiecie i poza nim jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy otworzyć te drzwi.

Studio Tańca Swing City od stycznia w Gliwicach!
Lukas Lamla Fotografia

Daj porwać się muzyce. Studio Tańca Swing City w Gliwicach zaprasza!
Studio Tańca Swing City zaprasza!
ul. Gierymskiego 7
44-100 Gliwice
Tel. +48 693 40 60 42
WWW || FACEBOOK