Świąteczny jarmark na gliwickim rynku. Kolejny weekend pod hasłem "Bajkowe Święta"

W miniony weekend po raz drugi na gliwickim rynku odbył się świąteczny jarmark. Tym razem nie zabrakło słodkich atrakcji, świątecznego karaoke oraz pokazów kulinarnych. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Bajkowe Święta".

Od 9 do 11 grudnia na gliwickim rynku odbyła się druga część świątecznego jarmarku. Pierwszy dzień wydarzenia otworzył świąteczny konwój Radia Zet, który pojawił się w Gliwicach jako jednym z ośmiu miast Polski. Dodatkowo o godzinie 14 na rynku pojawił się "Wawel Truck", czyli interaktywna ciężarówka pełna słodyczy.

Do wnętrza mobilnej fabryki czekolady gości zaprosiły Michałki, żelkowe Smoki i inni bohaterowie. Najmłodsi mogli m.in. spróbować swoich sił w animowanych grach zręcznościowych oraz poznać tajniki produkcji czekolady. Na deser czekała wizyta w słodkiej strefie, w której goście mogli skomponować i zabrać ze sobą mieszankę swoich ulubionych słodyczy.

Bajki po Śląsku

W sobotę, 10 grudnia zabawa przeniosła się z płyty rynku do Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4/5), gdzie na najmłodszych czekało „Świąteczne bajanie po Śląsku” oraz kino na poduchach – a w nim bajkowe animacje, polskie filmy rysunkowe oraz bajka pełnometrażowa pt. „Wielka podróż Bolka i Lolka”.

Z kolei w niedzielę, 11 grudnia, Stacja Artystyczna Rynek zaprosiła uczestników jarmarku do wspólnego tworzenia ceramicznych ozdób i świątecznych krasnali. Natomiast miłośnicy zagadek i zabaw na powietrzu spotkali się na rynku w samo południe, by wystartować w Bajkowej Grze Miejskiej dla całych rodzin. Ich zadaniem było odnalezienie zaginionego świętego Mikołaja. Weekend wrażeń zakończył świąteczny koncert zespołu BELFER BAND.

Ostatni weekend świątecznego jarmarku

Przed nami ostatni weekend wrażeń w ramach Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W sobotę, 17 grudnia, na gliwickim rynku zagości mobilne studio Radia CCM, w którym będzie można złożyć świąteczne życzenia najbliższym. W tym samym czasie goście Stacji Artystycznej Rynek spróbują swoich sił w tworzeniu świec oraz zdobieniu plastrów drewna. Dzień wrażeń zakończy koncert „Skrzydlata Kolęda” w wykonaniu zespołu Singin' Birds.

Natomiast w niedzielę, 18 grudnia, oprócz warsztatów tworzenia świątecznych wianków i lampionów w Stacji Artystycznej Rynek, w Katedrze pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5) odprawiona zostanie msza święta w intencji gliwiczan.

Równolegle na rynku trwać będzie Wielkie Kolędowanie z Orkiestrą Dętą Ostropa. Na zakończenie odbędzie się tradycyjne Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, po którym zgromadzeni przed Ratuszem mieszkańcy, będą mogli wysłuchać koncertu w wykonaniu Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej.

Źródło: UM w Gliwicach

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Zrzut ekranu 2022 02 12 o 07 56 51

Tak wyglądał Knurów w 1995 roku. Prezentujemy...

Dzieciątko

Tradycje bożonarodzeniowe na dawnym Górnym...

219021233 4473370719444046 2459371089814629752 n

Leśne Zacisze na podium plebiscytu Radia Piekary

Szpital Knurów

Ile osób zaszczepił Szpital w Knurowie

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Limity wiernych w Knurowie. Ile osób w kościele?

Cmentarz knurow

Zmiany na cmentarzu przy Rakoniewskiego