Szpital w Knurowie otrzyma 2,5 mln złotych?

Szpital w Knurowie nabierze nowego koloru.

Dominik Borczyk
Szpital Knurów

Powiatowy Szpital w Knurowie może doczekać się długo wyczekiwanego remontu oraz nowoczesnej modernizacji sprzętu. Knurowska lecznica może otrzymać 2,5 mln złotych ze środków budżetu Powiatu Gliwickiego.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Gliwickiego, radni podejmą decyzję czy Szpital w Knurowie otrzyma dofinansowanie, w wysokości 2,5 mln złotych. Jak wynika z naszych informacji - w tej sprawie radni są jednomyślni, więc zarząd szpitala w Knurowie oraz pacjenci będą mieć powód do radości.

Co się zmieni ?

W momencie, gdy Szpital w Knurowie pozyska środki finansowe z Powiatu Gliwickiego, wówczas możemy liczyć na modernizacje sal operacyjnych, wraz z modernizacją urządzeń wentylacyjno-klimatyzacyjnych.

Lepsze toalety

Szpital będzie jeszcze bardziej przyjazny dla pacjentów, bowiem zaplanowano remonty toalet na szpitalnych oddziałach. Ponadto w planach modernizacji jest remont pomieszczeń przychodni ortopedyczno-chirurgicznej.

Będzie bezpieczniej

Modernizacja szpitala z środków Powiatu Gliwickiego zakłada również montaż instalacji oddymiających na klatkach schodowych budynku głównego.

Szpital się zmienia

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku, na terenie Szpitala w Knurowie otwarto nowy Wieloprofilowy Oddział Zabiegowy. Oprócz zabiegów z zakresu chirurgii dla pacjentów placówki, wykonywane będą tam, także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Otwarcie nowego oddziału zapowiadało dopiero początek prac, które będą miały miejsce w knurowskiej placówce medycznej.


czytaj więcej:

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Policja Knurów

Knurowianin znęcał się nad żoną. Został...

IMG 6231 kopia

Knurów: Awaria wody? Z kranu leci żółta woda....

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy

Wielkogabaryty

Wywóz odpadów wielkogabarytowych - harmonogram

171924126 870300390184723 7687271209368089412 n

Gdzie w Knurowie szczepią? Wykaz punktów