Szymon Mątewski z Knurowa mistrzem Polski K1. W zawodach rywalizowało ponad 300 zawodników

Od 12 do 14 maja w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski w Formule K1 Rules. Wśród zgłoszonych ponad 300 zawodników znalazł się Szymon Mątewski, zawodnik Fight Club Knurów. Sportowiec zdobył mistrzowski pas w kategorii senior.

W Kartuzach odbyły się coroczne Mistrzostwa Polski w Formule K1 Rules. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników. Jednym z nich był Szymon Mątewski. Zawodnik Fight Club Knurów rywalizował w kategorii senior 71 kg.

- Aby marzyć o tytule musiał pokonać 4 przeciwników. W pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Krzysztofa Górskiego z Polkon Fight Legnica. W drugiej zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów (po 3 liczeniach) Mirosława Krajewskiego z JFC Zabrze. Trzecią walkę wygrał poprzez walkower z Gerardem Ciba zawodnikiem Centrum Sportów Walki Dębica - informuje Figt Club Knurów.

Szymon Mątewski z Knurowa mistrzem Polski w K1

Ostatnia z walk miała odbyć się w niedzielę, 14 maja. Rywalem Szymona Mątewskiego miał być Kamil Dychała z UKS Korio Gym Ruszów. Jednak tuż przed rozpoczęciem gali zgłosił kontuzję nogi, oddając walkę poprzez Walkower. Tym samym tegoroczny tytuł i Pas Mistrza Polski K1 trafił w ręce zawodnika z Knurowa.

Dzięki zdobytemu tytułowi Szymonem Mątewskim zainteresowali się Trenerzy Kadry Narodowej K1. Został on zaproszony na Konsultacje Kadry Narodowej, które odbędą się w Łodzi na początku czerwca 2023 roku. Konsultacje są częścią przygotowań do nadchodzącego Pucharu Świata HUNGARIAN WORLD CUP rozgrywanego w dniach 15 – 18 czerwca w Budapeszcie.

Piast Gliwice

Może Cię zainteresować:

Mistrz Polski bez licencji. Poszło o kasę dla byłego trenera

Autor: Michał Wroński

01/05/2023