Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku. Nowe, wygodne i ekologiczne mieszkania. Sprawdź te propozycje

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mieszkania na Śląsku, trafiłeś w dobre miejsce. Proponujemy 10 ciekawych nowych inwestycji mieszkaniowych. To osiedla w Katowicach, Gliwicach, Tychach, Bytomiu, Tarnowskich Górach i Siemianowicach Śląskich, oferujące mieszkania od kawalerek po prestiżowe penthouse'y. Zobaczcie, gdzie można wygodnie zamieszkać w miastach naszego regionu.

Inwestycje mieszkaniowe slask

Kameralne osiedle Area Park w zielonych Gliwicach

Area Park, Gliwice
Area Park, Gliwice

Dostęp do zielonych terenów rekreacyjnych jednym z kluczowych aspektów, na jaki zwracają uwagę osoby poszukujące mieszkania. A jakie miasto na Śląsku może pochwalić się 168 ha parków, zieleńców i skwerów oraz 200 ha lasem komunalnym? Oczywiście Gliwice. To zielone miasto Śląska przyciąga swoim urokiem i zachęca do zamieszkania. Dzięki Arenie Gliwice to także miejsce rozrywki i największych eventów w Polsce.

Właśnie tam, przy ul. Dolnej powstaje kameralne osiedle Area Park. Ceny mieszkań rozpoczynają się już od 7200 zł/m²

Area Park to kameralna inwestycja realizowana w atrakcyjnej części Gliwic. To propozycja kierowana do ludzi, którzy poszukują spokojnego miejsca do życia, nie rezygnując z udogodnień, jakie oferuje centrum miasta, zlokalizowane zaledwie 3 km od inwestycji.

Największe zalety osiedla Area Park?

 • Niższy czynsz dzięki panelom fotowoltaicznym
 • Możliwość instalacji ładowarki do samochodu elektrycznego
 • Prywatne ogródki do 120 m²
 • 350 m od szkoły podstawowej
 • 50 m do przystanku autobusowego
 • 1 min od DTŚ

Blisko Areny Gliwice i Politechniki Śląskiej
Ulica Kujawska, do której bezpośrednio przylega ul. Dolna, zapewni szybki dojazd do ścisłego centrum Gliwic w zaledwie 7-8 minut. Dla niezmotoryzowanych, dużym udogodnieniem jest przystanek autobusowy znajdujący się w sąsiedztwie inwestycji. Ze względu na lokalizację w pobliżu Areny Gliwice oraz Politechniki Śląskiej jest to także dobry wybór dla inwestorów szukających mieszkania pod wynajem.

102 nowe mieszkania
Budowa I etapu już się rozpoczęła. W ofercie znalazło się 36 mieszkań. Najwięcej będzie mieszkań 2 i 3-pokojowych, choć zainteresowani większymi mieszkaniami 4-pokojowymi również znajdą coś dla siebie.

Strona inwestycji: www.activ-investment.eu

Apartamenty Mikołowska w Gliwicach. Wygodne życie w sercu miasta

Apartamenty Mikołowska, Gliwice
Apartamenty Mikołowska, Gliwice

Apartamenty Mikołowska, inwestycja powstająca w centrum Gliwic, osiągnęła stan surowy otwarty. Ponad połowa dostępnych mieszkań została już sprzedana. W ofercie pozostały średnie i duże mieszkania.

Projekt inwestycji Apartamenty Mikołowska doskonale wpisuje się w architekturę otoczenia. Efekty prac budowlanych widoczne są już z daleka, deweloper Acatom zakończył bowiem prace na ostatniej szóstej kondygnacji i kontynuuje montaż okien oraz prace przy elewacji. Ruch na budowie w centrum Gliwic przyciąga do inwestycji Apartamenty Mikołowska wielu zainteresowanych klientów. Ponad połowa mieszkań i wszystkie lokale użytkowe dostępne w inwestycji zostały już sprzedane.

Położenie inwestycji w samym sercu miasta i liczne punkty usługowe w pobliżu sprawią, że mieszkańcy większość potrzeb codziennego życia będą mogli załatwić w najbliższej okolicy. Tak zorganizowana codzienność nie będzie wymagała ciągłego używania samochodu, a do nieco dalej położonych punktów będzie można się dostać na rowerze. W częściach wspólnych inwestycji przewidziano pomieszczenia przeznaczone do przechowywania rowerów.

W ofercie zostało jeszcze 65 mieszkań, o powierzchni od 35 m2 do 95,97 m2 z tarasami, ogródkami lub balkonami w zależności od kondygnacji. Dla wygody mieszkańców zaprojektowano również zewnętrzne i podziemne miejsca postojowe. W przestrzeni między ulicami Mikołowską a Wrocławską zazieleni się patio służące mieszkańcom jako wspólna przestrzeń rekreacyjna. Z kolei na parterze budynku wydzielono strefę 6 lokali użytkowych.

Więcej informacji na temat inwestycji udzieli deweloper pod nr telefonu: 32 32 000 32 lub adresem e-mail: gliwice@acatom.pl
https://acatom.pl/inwestycja/apartamenty-mikolowska

Wzgórze Poetów w Gliwicach. Osiedle dla tych, którzy lubią aktywność na świeżym powietrzu

Wzgórze Poetów, Gliwice
Wzgórze Poetów, Gliwice

Wzgórze Poetów w Gliwicach to najnowsza inwestycja firmy NEXX Developer w tym mieście. Po sukcesie Wiśniowego Wzgórza i Nowego Wiśniowego na Sikorniku oraz Novego Villovego na Trynku, przyszła kolej na inwestycję w dzielnicy Wójtowa Wieś.

Wzgórze Poetów to kameralne, trzypiętrowe budynki, których drewniane detale nawiązują do charakteru łączącego cechy kamienic z sąsiedniej, „poetyckiej”, dzielnicy z pięknem podmiejskich klimatów.

Zróżnicowane metraże od 36 do ponad 100 m2, przestronne penthouse'y ze słonecznymi tarasami na ostatnich kondygnacjach, funkcjonalne mieszkania na pozostałych piętrach oraz atrakcyjne mieszkania parterowe z ogrodami. W dodatkowej opcji wykończenia pod klucz i nowoczesny system SMART.

Otoczenie osiedla stanowi designerska, mała architektura: siedziska, ławki, plac zabaw i strefa rekreacyjna oraz duża ilość zieleni.

Położenie osiedla sprzyja aktywności fizycznej. W pobliżu są ścieżki rowerowe, a w odległości zaledwie 1 km znajdują się zielone płuca Gliwic, czyli Wilcze Doły z rozległymi terenami do spacerowania, gdzie w niedalekiej przyszłości powstanie ciekawie zagospodarowany zbiornik retencyjny, z siłowniami na świeżym powietrzu, ścieżkami dla miłośników rolek czy biegania.

Wzgórze Poetów to szansa na wymarzone mieszkanie również dla osób, które czekają na start kredytu 2%. Możliwość rezerwacji mieszkania już dziś i odroczenia pierwszej wpłaty do końca września 2023!

Więcej na wzgorzepoetow.pl i u naszych doradców pod numerem 575 135 100

Apartamenty Mikusińskiego w Katowicach. Trzy kroki do Parku Śląskiego

Apartamenty Mikusińskiego, Katowice
Apartamenty Mikusińskiego, Katowice

Apartamenty Mikusińskiego to wyjątkowa inwestycja mieszkaniowa w Katowicach. Ten kameralny, składający się z 43 mieszkań projekt, to propozycja JHM DEVELOPMENT S.A., znanego m.in. z realizacji inwestycji Twoja Dolina Trzy Stawy przy ul. Pułaskiego.

Miejsce idealne dla każdego, kto szuka komfortowego mieszkania w eleganckim i nowoczesnym obiekcie, w dobrej lokalizacji.

W 4-piętrowym budynku Apartamentów Mikusińskiego znajdują się lokale od 2 do 4 pokoi i metrażu od 42 m2 do nawet 106 m2, każde mieszkanie posiada balkon lub ogródek. Co więcej, apartamenty na najwyższych kondygnacjach będą miały antresole z możliwością wyjścia na zielony dach. Stylowo zaprojektowane części wspólne podkreślają prestiż inwestycji, a ekologiczne rozwiązania, takie jak:

 • dach z zielenią ekstensywną,
 • panele fotowoltaiczne,
 • energooszczędne systemy oświetleniowe

dbają o poszanowanie środowiska.

Na parterze budynku znajduje się pomieszczenie do przechowywania wózków i rowerów, co na pewno ucieszy rodziców małych dzieci oraz fanów jednośladów. Ponadto, w
budynku znajduje się hala garażowa z zastosowaniem parkliftów.

Lokalizacja Apartamentów Mikusińskiego to niewątpliwy atut. Inwestycja znajduje się w dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec, u zbiegu ul. prof. Mikusińskiego i ul. Józefowskiej, co pozwala na łatwy dostęp do centrum, szkół, sklepów, restauracji i innych punktów. Dodatkowo w pieszym zasięgu znajduje się Park Śląski, miejsce na spacery, jogging czy wypoczynek na łonie natury.

Teraz jest idealny moment, aby skorzystać z promocji i kupić wymarzone mieszkanie korzystając z dogodnego systemu odroczonej płatności 20/80.

Więcej informacji uzyskacie u Doradcy JHM DEVELOPMENT pod numerem telefonu 603 888 609 lub na stronie www.jhmdevelopment.pl

ATAL Olimpijska w Katowicach - prestiżowo i z widokiem na góry

Atal Olimpijska, Katowice
Atal Olimpijska, Katowice

W ramach inwestycji ATAL przy ul. Olimpijskiej w Katowicach powstaje najwyższy budynek mieszkalny na południu Polski. Będzie mierzyć 128 metrów i mieć 35 pięter. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Spektakularnym zwieńczeniem wysokościowca stanie się taras widokowy, z imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry.

Projekt jest pełen nowoczesnych rozwiązań, zarówno pod względem klasy zastosowanych materiałów, jak również funkcjonalności. Trwa sprzedaż mieszkań w inwestycji, a najszybciej nabywców znajdują mieszkania 3-pokojowe i wysoko położone apartamenty.

Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań o różnych układach i metrażach (od 1- do 4-pokojowych) oraz 17 lokali usługowych. Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowano liczne udogodnienia, m.in.:

 • rowerownie,
 • pomieszczenia na akcesoria,
 • strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą.

Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji - wspomniany taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe, w tym z opcją ładowania pojazdów elektrycznych. Klienci mogą wybrać także inne rozwiązania smart home oraz wykończyć mieszkanie „pod klucz” w programie ATAL Design.

Mieszkańcy wysokościowca docenią bliskość miejskiej komunikacji, infrastruktury, miejsc rozrywki i czasu wolnego. Ogromnym atutem inwestycji jest bowiem lokalizacja w spokojnej i sprzyjającej relaksowi Strefie Kultury.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73
www.atalolimpijska.pl

Sokolska 30 Towers - komfort i wygoda w centrum Katowic

Sokolska 30, Katowice
Sokolska 30, Katowice

Sokolska 30 Towers to ukończona inwestycja ATAL w centrum Katowic – jeden z najbardziej prestiżowych i nowoczesnych kompleksów mieszkaniowych na Śląsku. Doskonała lokalizacja, ponadstandardowe udogodnienia oraz inteligentne rozwiązania, a do tego niebanalny design wież ATAL - wszystko to skłania do zamieszkania tutaj z rodziną lub zainwestowania. W ofercie znajdują się ostatnie wolne mieszkania 3 i 4-pokojowe.

Sokolska30 to dwie 17-piętrowe wieże, połączone ze sobą w dolnych kondygnacjach. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano loggie, a wysokie okna zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz oraz widok na panoramę miasta.

Na parterze obiektu znajduje się reprezentacyjne lobby z recepcją, a na dwóch pierwszych piętrach dodatkowa przestrzeń rekreacyjna z klubem malucha oraz siłownią i sauną do dyspozycji mieszkańców. Dach 2. piętra, pomiędzy wieżami, projektant zaaranżował na zielone atrium. To idealne miejsce do odpoczynku, a także punkt spotkań mieszkańców.

Budynki są wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz całodobowy monitoring. Mobilna kontrola dostępu pozwala przywoływać windę za pomocą telefonu. Wygodnym rozwiązaniem jest kolektomat, który umożliwia odbiór i nadanie przesyłek kurierskich o dowolnej porze dnia.

Inwestycję nagrodzono w prestiżowym konkursie The European Property Awards 2022-2023 w dwóch kategoriach dedykowanych projektom mieszkaniowym.

Biuro sprzedaży: tel. 32 353-65-73
WWW sokolska30.pl

Osiedle Brzoskwiniowa w Tychach oferuje duże balkony i ogrody w niskich, 2-piętrowych budynkach z windami

Osiedle Brzoskwiniowe, Tychy
Osiedle Brzoskwiniowa, Tychy

Osiedle Brzoskwiniowa zlokalizowane jest w Tychach, w dzielnicy Wartogłowiec, zaledwie 2,5 km od centrum miasta. Realizacja osiedla została podzielona na etapy, w ramach których powstanie pięć budynków. W każdym z budynków znajdą się jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 75 m kw.

Inwestycję wyróżniają przemyślane plany wnętrz, bardzo duże balkony i ogrody, a także parkingi podziemne i komórki lokatorskie, a to wszystko w niskich 2-piętrowych budynkach wyposażonych w cichobieżne windy. Na terenie osiedla powstanie również plac zabaw dla dzieci.

Obecnie w trakcie budowy są trzy budynki, w których dostępne są 82 mieszkania. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane nabywcom już w te wakacje. W III etapie dostępne są kompaktowe mieszkania o powierzchniach od 25 do 57 m kw., wiele z nich idealnie nadaje się pod wynajem, zatem stanowią one świetną propozycję dla inwestorów.

W związku z planowanym programem „Bezpieczny Kredyt 2%” przygotowaliśmy specjalną ofertę dla osób zainteresowanych skorzystaniem z dopłaty do kredytu – dłuższa rezerwacja mieszkania bez ryzyka utraty wpłaconych środków – wspólnie poczekamy na wejście programu w życie. Pomagamy naszym klientom przy formalnościach związanych z uzyskaniem kredytu z dopłatą.

Lokalizacja osiedla nie została wybrana przypadkowo – gwarantuje ona przyszłym mieszkańcom komfort i duże przestrzenie wokół osiedla, a jednocześnie zapewnia dostęp do wszelkich niezbędnych w codziennym życiu udogodnień, takich jak

 • szkoły (500 m),
 • przedszkola (2 km),
 • sklepy (Lidl 850 m, Biedronka 1,5 km),
 • powstająca obok Galeria Kwiatowa.

Lokalizacja nowej inwestycji zapewnia szybkie i sprawne poruszanie się po Tychach. Dojazd do wszystkich ważnych arterii miasta jest łatwy i bezproblemowy, blisko są również przystanki komunikacji miejskiej.

Biuro Sprzedaży – ul. Lawendowa 1/22 Tychy
Kontakt – 600 257 342, www.stabilio.pl

Opal w Tarnowskich Górach. Wygodnie w sercu miasta

Osiedle Opal, Tarnowskie Góry
Osiedle Gwarek Park, Tarnowskie Góry

Inwestycja OPAL znajduje się w samym sercu Tarnowskich Górskich (ul. Mickiewicza 29) i jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. To idealne rozwiązanie dla rodzin, a także seniorów, którzy z jednej strony marzą o ciszy i spokoju, a z drugiej? Pragną mieć wszystko pod ręką. W sąsiedztwie inwestycji znajdują się

przedszkola,
szkoły,
apteki,
sklepy,
siłownia,

przystanki autobusowe i wiele więcej! Dogodna lokalizacja to oczywisty atut Opala. Naturalnie nasuwa się pytanie, co jeszcze ma do zaoferowania? Naprawdę wiele.

Opal – kilka słów o inwestycji

To idealnie rozwiązanie dla rodzin, seniorów, a także tarnogórzan, którzy pragną zamieszkać w centrum miasta. Budynek składa się z czterech kondygnacji, w tym 19 mieszkań parterowych z ogródkami czy tarasami. Na przyszłych lokatorów czeka jedno
z 79 mieszkań, o powierzchni od 29 do 93 m2. Ich funkcjonalny układ, daje wiele możliwości aranżacji. Warto podkreślić, że znaczna część dostępnych lokali, to mieszkania o powierzchni 40 m2, które zostały zaprojektowane jako pokoje z aneksemkuchennym i łazienką.

Gdy liczy się wygoda...

Nie da się ukryć, że projekt Opala został dobrze przemyślany. Nieruchomość posiada dwie windy, a także dwie klatki schodowe. Ponadto przyszli lokatorzy mogą korzystać z kilkudziesięciu miejsc parkingowych, znajdujących w obrębie budynku, jak i parkingu podziemnego. To nie koniec! W budynku znajdują się komórki lokatorskie, a także specjalne pomieszczenia dla przechowywania wózków i rowerów. Jedno jest pewne, wybierając mieszkanie w Opal, lokatorzy otwierają się na nowe możliwości.

OPAL– mieszkania w centrum Tarnowskich Gór!
OPAL – Biuro Sprzedaży

ul. Mickiewicza 29
42-600 Tarnowskie Góry
Tel. 888 888 890
WWW https://www.gwarekpark.pl/
FB: https://www.facebook.com/gware...

Stało się! Na Osiedle Bolko w Bytomiu wprowadzają się już pierwsi mieszkańcy!

Osiedle Bolko, Bytom
Osiedle Bolko, Bytom

Raptem kilka tygodni temu to wyjątkowe pod względem architektury i lokalizacji miejsce przy ulicy Północnej - Osiedle Bolko - zostało oddane do użytkowania.
46 świeżutkich mieszkań, każde z dodatkową, zieloną przestrzenią.

 • M3 (trzy pokoje) - parterowe z ogródkiem i tarasem,
 • M4 (cztery pokoje) - dwupoziomowe z dwoma tarasami
 • M5 (5 pokoi), trzy poziomowe, z ogródkiem i dwoma tarasami.

Wraz z nadejściem wiosny Osiedle Bolko rozkwita do życia, rozpoczęły się remonty i przeprowadzki, trwają ostatnie szlify zagospodarowania terenu wokół osiedla, bo Inwestor - firma Renner - obrał sobie za cel nie tylko budowę mieszkań, ale także stworzenie infrastruktury, która ma służyć mieszkańcom do odpoczynku i rekreacji. Powstają więc nowe drogi, tereny zielone - nowy park o powierzchni 1 ha, oświetlony, bezpieczny i plac zabaw.

Koncepcję Osiedla Bolko stworzyła pracownia architektoniczna Medusa Group z Bytomia, proponując nowym mieszkańcom industrialną, prostą architekturę i wysoki standard budowy. Budynki spełniają najwyższe normy energooszczędności, w każdym mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe, rolety antywłamaniowe i termiczne, a także najnowszej generacji gazowe kotły kondensacyjne.

Wokół Osiedla Bolko znajdują się szkoły, przedszkola, miejsca rozrywki i sklepy. Inwestor stworzył miejsce, które właśnie staje się domem dla wielu nowych, przyjezdnych i związanych już Bytomiem mieszkańców.
Więcej: www.osiedle-bolko.pl

Panorama Bańgów w Siemianowicach Śl. Gustowna architektura i dopracowane wnętrza

Panorama Bańgów, Siemianowice Śl.
Panorama Bańgów, Siemianowice Śl.

PANORAMA BAŃGÓW w Siemianowicach Śląskich to jedenasta z kolei inwestycja firmy NEXX, dewelopera z 23-letnim doświadczeniem w branży budowlanej. Nowo powstające apartamentowce przy ulicy Bańgowskiej to 5 i 6-kondygnacyjne budynki.

Główne atuty inwestycji to gustowna architektura i dopracowane wnętrza. Niebanalnego charakteru dodają panoramiczne okna w wybranych parterowych mieszkaniach, a ostatnie piętra stanowią apartamenty z wyjątkowo przestronnymi tarasami.

Panorama Bańgów to wszystkie niezbędne udogodnienia, dzięki którym można wygodnie mieszkać:

 • cichobieżne windy,
 • ogólnodostępne wózkownie,
 • komórki lokatorskie,
 • wygodne, rodzinne miejsca podziemne.

W standardzie również ogrzewanie podłogowe oraz rolety zewnętrzne, a w opcji dodatkowej - nowoczesne rozwiązania SMART.

Na terenie osiedla znajdzie się stacja do ładowania samochodów elektrycznych, a także z wiata rowerowa.

Ogrodzenie osiedla oraz całodobowy monitoring zapewniają poczucie spokoju i bezpieczeństwa mieszkańców i pociech bawiących się na wewnętrznym placu zabaw.

Doskonała lokalizacja dla miłośników aktywnego wypoczynku, joggingu czy porannych spacerów z pupilami. W okolicy również nowa ścieżka rowerowa, którą w kilkanaście minut można dojechać do Katowic.

Panorama Bańgów to szansa na wymarzone mieszkanie również dla osób, które czekają na start kredytu 2%.

Możliwość rezerwacji mieszkania dziś i odroczenia pierwszej wpłaty do końca września 2023!

Więcej na www.panoramabangow.pl i u doradców pod adresem e-mail: joanna@nexx.pl