Tragiczny finał poszukiwań na jeziorze w Pławniowicach. Nie żyje młody mieszkaniec Gliwic

Na jeziorze w Pławniowicach przez kilkanaście godzin trwały poszukiwania 26-letniego gliwiczanina, który oddalił się od swoich znajomych i nie wracał przez dłuższy czas. Jego ciało służby wyłowiły 10 lipca. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny śmierci gliwiczanina.

Pławniowice targiczny finał poszukiwań

Nie żyje gliwiczanin, który zaginął przy zbiorniku w Pławniowicach

Do zaginięcia młodego mieszkańca Gliwic doszło w niedzielę, 9 lipca. Mężczyzna tego dnia wypoczywał nad jeziorem w Pławniowicach wraz z grupą swoich znajomych. W pewnym momencie gliwiczanin oddalił się od grupy, nie informując ich dokąd idzie.

Po dłuższym czasie nieobecności jego znajomi wszczęli poszukiwania na własną rękę, a gdy nie udało się go odnaleźć zawiadomili służby. Akcję poszukiwawczą prowadziło kilkudziesięciu policjantów z Pyskowic oraz katowickiego oddziału prewencji, a także strażacy -w tym ochotnicy.

Działania służb trwały do godzin przed południowych w poniedziałek, 10 lipca. Policjanci przeszukiwali okoliczne lasy, sprawdzali drogi oraz linię brzegową, natomiast strażacy prowadzili czynności w wodzie.

Niestety 10 lipca przed godziną 11.00 około 30 metrów od brzegu, pod powierzchnią wody odnaleziono ciało zaginionego gliwiczanina. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny jego śmierci.

kwk knurów

Może Cię zainteresować:

Tragiczne doniesienia z kopalni KWK Knurów-Szczygłowice. Nie żyje 40-letni górnik

Autor: Redakcja

05/07/2023