Trwa budowa nowego placu zabaw przy tężni. Za niespełna miesiąc otwarcie, a postępów brak

Trwa budowa nowego placu zabaw przy tężni w pobliżu ulicy Szpitalnej. Inwestycja według pierwszych założeń miała zakończyć się 27 września. Jednak prace posuwają się w bardzo powolnym tempie, dlatego nie wiadomo czy plac zostanie oddany do użytku w zakładanym terminie.

czytelnik
Plac zabaw

Do 27 września br. miał zostać oddany do użytku plac zabaw znajdujący się w rejonie tężni przy ulicy Szpitalnej, Szarych Szeregów i Ułanów. Do przetargu w marcu br. zgłosiły się cztery firmy. Ostatecznie realizacji inwestycji podjęła się firma Baugart, która wygrała przetarg z kwotą wykonania 713 tys. 550 zł.

Urząd miasta uspokaja

Prace przy budowie placu rozpoczęły się zgodnie z harmonogramem - 23 maja. Jednak w ostatnim dniu wakacji plac nie jest na końcowym etapie prac - teren przypomina piaskownice. Podłoże nie zostało jeszcze utwardzone, wobec tego brak także zamontowanych urządzeń do zabaw.

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta w Knurowie, który zapewnił, iż inwestycja zostanie oddana w terminie.

-Roboty na placu zabaw są w toku, inwestycja zostanie oddana w terminie. Dostarczone zostały urządzenia do zabaw, dlatego też wykonawca podejmie się dalszych zaplanowanych prac - wyjaśnia Joanna Fiołek z knurowskiego magistratu.

czytaj więcej:

Remont Parku NOT Szczygłowice

Trwa remont Parku NOT Szczygłowice

Toaleta knuriw

Mieszkańcy oburzeni ciągłą niedostępnością...

Knurów zawsze po drodze

Zostanie uruchomiony nowy przystanek kolejowy

awaria prądu knurów

Knurów: Dziś wystąpi duża awaria prądu. Jutro,...

Straz pozarna

Płonęło wysypisko PreZero w Knurowie

Bogan Lesniowski

Haldex S.A. dla pacjentów oddziału covidowego

Pieniadze knurow

104 tys. złotych do podziału w Knurowie