Trwa zbiórka na 7-letniego Tymoteusza Franke. Chłopczyk choruje wodogłowie i padaczkę

Tymoteusz Franke to 7-letni chłopiec, który praktycznie od urodzenia choruje na szereg schorzeń, w tym m. in. wodogołowie oraz padaczkę. Mama chłopca od samego początku podjęła się walki o zdrowie syna. Niestety liczne rehabilitacje i leczenie kosztują krocie. Wobec tego mama Tymka prosi o pomoc w zakupie niezbędnych sprzętów.

Tymoteusz

Tymoteusz i Dawid Franke urodzili się w 28. tygodniu ciąży. Tymek pierwsze osiem miesięcy spędził w szpitalu, natomiast Dawid tylko dwa.

- Tymek już od pierwszych dni na świecie przeszedł wiele skomplikowanych i ryzykownych operacji oraz zabiegów. Niestety na domiar złego trzykrotnie walczył z sepsą. Miał przetaczaną krew i operacje laseroterapii. Synek choruje na wodogłowie pokrwotoczne wewnętrzno-czaszkowe trzeciego stopnia oraz epilepsję. Jego codzienność to odwieczna walka i cierpienie - wyjaśnia mama chłopca.

Pani Gabriela dodaje, że u Dawida skrajne wcześniactwo pozostawiło ślad w postaci autoagresji i agresji czynnej oraz zaburzeń całościowych.

Zbiórka na kołdrę obciążeniową

Na chłopców regularnie organizowane są zbiórki, ponieważ koszty ich leczenia przekraczają rodzinny budżet. Ostatnia prowadzona zrzutka miała na celu zebranie środków na roczną rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne. Wówczas udało zebrać się ponad dziewięć tysięcy złotych. Tym razem zbiórka prowadzona jest jedynie na Tymka, który oprócz epilepsji i wodogłowia, cierpi także na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Chłopczyk nie siedzi, nie mówi, stoi tylko w pionizatorze.

- Żeby poprawić jakość nocnego wypoczynku Tymka, bardzo przydałaby się kołdra obciążeniowa, która powoduje obniżenie poziomu stresu i lęku oraz zapewnia poczucie bezpieczeństwa i odprężenia - wyjaśnia mama chłopca.

Dodaje, iż Tymek jest bardzo ciekawy świata, wobec tego idealnym prezentem dla niego byłby także dostosowany do jego potrzeb fotelik rowerowy. Zapewniłby on naszemu bezpieczeństwo podczas wycieczek i ułatwiłby rodzinne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Wyznaczona kwota zbiórki to 1300 zł, aktualnie udało uzbierać się już 860 zł. Zrzutkę można zbierać poprzez wpłatę na stronie Wishsurfing.

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2021 08 30 o 11 30 42

Ukradł paliwo na kwotę ponad 650 zł. Policjanci...

7092 BBB1 C725 4 CB9 9315 AF372 F61 EC2 D

Dr. Łukasz Szczygieł w wywiadzie dla MMK

DSC 0646

Kto i za ile zadba o czystość i utrzymanie...

Punkt szczepien knurow

Ruszyły zapisy na szczepienia w Knurowie

Park knurow

Miasto zasadzi blisko 250 drzew

136704713 3602083883200458 6324543400063704362 n

Limity wiernych w Knurowie. Ile osób w kościele?

Ekkert

Prezes szpitala w Knurowie szuka ochotników do...