Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka – co warto wiedzieć?

Planujesz powiększenie rodziny? Chcesz zapewnić swojej pociesze wszystko, co najlepsze, już od pierwszych dni życia? Dobrym pomysłem jest zakup polisy na życie z tytułu urodzenia dziecka. To dodatkowe ubezpieczenie dla rodziców, w ramach którego można otrzymać gotówkę na pokrycie części kosztów związanych z pojawieniem się maluszka, np. specjalistycznych badań czy zakupu wyprawki. Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka – co warto wiedzieć?

Polisa na życie z tytułu urodzenia dziecka – co zapewnia?

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka to produkt, który można wykupić jako rozszerzenie podstawowej polisy na życie. Jest on dostępny w większości towarzystw jako dodatek zarówno do oferty indywidualnej, jak i grupowej. Zapewnia wsparcie finansowe po urodzeniu dziecka, jednak nie tylko. Świadczenie z tej polisy można otrzymać także w przypadku:

● poronienia,
● porodu przedwczesnego,
● porodu martwego płodu,
● zdiagnozowania u pociechy wad wrodzonych.

Ponadto w ramach ubezpieczenia na życie z tytułu narodzin niektóre towarzystwa oferują dodatkowe świadczenia, np. na pokrycie kosztów badań lub porodu w prywatnej klinice.

Zatem ile można otrzymać? - Wysokość odszkodowania zależy od warunków ustalonych podczas podpisywania umowy, a także od liczby dzieci, które przyjdą na świat. Wiele towarzystw oferuje świadczenia w wysokości 150% sumy ubezpieczenia, jeśli ciąża jest mnoga. Dokładne informacje znajdują się w ogólnych warunkach ubezpieczenia, czyli OWU – wyjaśnia ekspert strony rankingubezpieczennazycie.pl.

Ubezpieczenie na życie z tytułu narodzin dziecka – kiedy nie chroni?

Choć zakres ubezpieczenia na życie z tytułu urodzenia dziecka jest dość szeroki, warto pamiętać o liście wyłączeń odpowiedzialności. Są to sytuacje, w których towarzystwo ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania. Może tak się zdarzyć, jeśli:

● do urodzenia dziecka doszło w trakcie trwania okresu karencji, czyli czasu, gdy nie ochrona nie obowiązywała. W większości towarzystw wynosi on od 9 do 12 miesięcy. Oznacza to, że polisę trzeba wykupić przed zajściem w ciążę;
● składki nie były płacone w określonych terminach;
● zatajono istotne informacje dotyczące np. stanu zdrowia;
● nie dostarczono dokumentów potrzebnych do ustalenia prawa do wypłaty świadczenia we wskazanym terminie.

Warto pamiętać, że karencja dotyczy głównie polisy indywidualnej. W przypadku ubezpieczeń grupowych towarzystwo może znieść okres ochrony. Aby jednak mieć pewność, że tak jest, zapytaj swojego pracodawcę o szczegóły umowy.

Polisa po urodzeniu dziecka – gdzie kupić?

Z ubezpieczenia z tytułu urodzenia dziecka możesz skorzystać w ramach polisy grupowej np. w pracy. Jednak nie masz wtedy wpływu np. na sumę odszkodowania. Jeśli chcesz otrzymać wysokie świadczenie, rozważ zawarcie indywidualnej umowy. W znalezieniu korzystnej oferty pomoże Ci porównywarka ubezpieczeń na życie.

To proste narzędzie dostępne online. Na stronie znajduje się czytelny formularz, w którym należy m.in. określić potrzebny zakres ochrony czy swój wiek. Na podstawie podanych informacji system przygotuje ranking polis dopasowany do Twojej sytuacji i potrzeb. Tobie pozostanie wybrać najlepszą ofertę i skontaktować się z konsultantem w celu zawarcia umowy.

Ubezpieczenie na życie z tytułu urodzenia dziecka zapewni Ci solidny “zastrzyk gotówki” na początek wspaniałej przygody, jaką jest rodzicielstwo. Warto z tego skorzystać.

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne

Nowe, atrakcyjne oferty w Kolejach Śląskich! Sprawdź i jedź

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Nawilżacz powietrza – jaki wybrać na jesień 2022?

Zdjęcie główne Odra

Sulechów – historyczna kraina, winem płynąca

Matrx Media zdjęcie główne 23 05 2022

TOP 6 gadżetów elektronicznych na Dzień Dziecka 2022

Papugarnia Carmen 2

Papugarnia Carmen w Katowicach to miejsce warto odwiedzić!

Zamek Moszna Ferie w zamku dla dzieci

Odkryj Quatromondis - Cztery Światy Hugona Yorcka zapraszają

Zdjecie główne TG

Gdzie spędzić wakacje? Oczywiście w Tarnowskich Górach!