Uczniowie mundurówki wzięli udział w spotkaniu z Wiceministrem Obrony Narodowej

Dzisiaj w Gliwicach gościł wiceminister Obrony Narodowej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Knurowa.

Starostwo Powiatowe w Gliwicach
Mundurówka knurów

Dzisiaj, czyli 13 grudnia 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyło się spotkanie z udziałem Marcina Ociepy, który pełni funkcję wiceministra Obrony Narodowej RP. W spotkaniu z przedstawicielem rządu wzięli udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Knurowa. Podczas spotkania z adeptami klas mundurowych wiceminister, Marcin Ociepa zachęcał młodzież do nauki w zawodzie żołnierza, policjanta czy strażnika granicznego.

– Spotykamy się w rocznicę stanu wojennego, który wprowadzono w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Była to odpowiedź ówczesnej władzy na pogarszające się nastroje społeczne, aby tę władzę obronić i utrzymać. Dziś jesteśmy świadkami wojny hybrydowej na naszej wschodniej granicy, jaka toczy się pomiędzy Rosją, Białorusią a Unią Europejską i NATO. Dlatego niezwykle istotna jest rola Wojska Polskiego, silnego, mocnego, aby pokazać, że potrafimy bronić naszej ojczyzny – powiedział Marcin Ociepa, wiceminister Obrony Narodowej

źródło: Powiat Gliwicki

czytaj więcej:

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Nowy rok z ogromną podwyżką. Radni z Knurowa...

Ratusz Knurów

Wstydliwa podwyżka. Radni nie chcą komentować...

FFF897 E0 630 E 43 EB 992 E 26 F230 A4 FF6 D

Premier RP przyznał 4,7 mln dla Knurowa....

Zimowa droga knurów

Knurów: Ile Urząd Miasta zapłaci za odśnieżanie...

um knurów

Kontrola w Urzędzie Miejskim w Knurowie. Co wykazała?

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!

Śmieci knurow

Zaśmiecają las przy ul. Rakoniewskiego w Knurowie