Uroczystość odpustowa patrona parafii św. Jacka w Gliwicach Sośnicy. Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

W niedzielę, 20 sierpnia, w gliwickiej parafii św. Jacka odbyła się huczna uroczystość odpustowa. Wszystko z okazji 20-lecia powstania kościoła.

Chociaż w Kościele Katolickim, wspomnienie liturgiczne św. Jacka obchodzone było 17 sierpnia, główne uroczystości patrona parafii w Sośnicy odbyły się w minioną niedzielę. Odrowąż uznawany jest także za patrona Górnego Śląska. Powodów do świętowania było więc kilka.

Suma odpustowa, uroczyste nieszpory i wreszcie wielki parafialny festyn. Nie zabrakło stoisk gastronomicznych czy dmuchanego miasteczka dla dzieci. Jedną z głównych atrakcji był udział w parafialnej loterii. Lokalna społeczność wykupiła wszystkie dostępne losy jeszcze przed południem. Główne losowanie odbyło się wieczorem. Zwycięskie numerki otrzymały różnorodne nagrody. Od zestawu narzędzi, przez sesje zdjęciowe aż po suszarkę do grzybów. W rolę konferansjera i osoby losującej wcielił się dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Łukasz Pach. Dwie najważniejsze nagrody stanowiły: figura św. Jacka oraz podwójny bilet na koncert Andrea Bocelli na Stadionie Śląskim! Zwycięzcy, nagrodę wręczył przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, profesor Marek Gzik.

Wieczór zwieńczył wyjątkowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, zorganizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.