Usługi stolarskie w Gliwicach – nie tylko meble na wymiar

Remont mieszkania już za kilka dni. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Ekipa zaklepana, materiały kupione, ale pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia do rozwiązania – kupno mebli. Co ciekawe, część mieszkańców Gliwic decyduje się na gotowe meble. Z kolei inni pragną zrealizować własny projekt. Oczywiście nie własnoręcznie, ale z pomocą firmy świadczącej usługi stolarskie w Gliwicach. Czy rzeczywiście to taki dobry pomysł? Szczegóły poniżej.

Obraz autorstwa gpointstudio na Freepik
uslugi-stolarskie-gliwice

Meble idealne, czyli jakie?

Dobre pytanie. Wiele osób podczas remontu swoich czterech kątów, nie potrafi wybrać odpowiednich mebli. Powód? Cóż, problemem nie jest kolor, ale funkcjonalność. Gotowe rozwiązania mają konkretne wymiary, ale i ograniczone możliwości. Zatem może dobrze by było rozważyć meble na wymiar, które potrafią wykorzystać całą przestrzeń w danym pomieszczeniu i to bez względu na metraż?

Personalizowane meble? Dlaczego nie?

Osoby, które zdecydują się na meble na wymiar, mogą stworzyć projekt według autorskiego pomysłu. Naturalnie nasuwa się pytanie, o czym powinny pamiętać? Cóż, dużo zależy od ostatecznego przeznaczenia mebli. Przykładowo w prywatnych garderobach nie powinno zabraknąć wieszaków, pantografów, drążków, półek, szuflad, luster i oświetlenia. Z kolei blaty mebli kuchennych powinny być odporne na zarysowania, środki czyszczące czy działanie wysokich temperatur. Co więcej, meble na zamówienie powinny być funkcjonalne.

Jakość jest najważniejsza

Oczywiście, że tak! Co za tym idzie, firmy świadczące usługi stolarskie Gliwice stawiają wyłącznie na materiały, sprzęt oraz technologie z najwyższej półki. Potrzebne są przykłady? Dobrze. Okleiniarka z agregatem „AirTec” potrafi wyeliminować fugę klejową tak, aby nie była ona widoczna między powierzchnią oklejanego materiału, a obrzeżem. Natomiast okleiniarka Ambition 1600 oferuje szeroki wybór koloru, jak i rodzaju kleju. Bez wątpienia wybór odpowiedniej okleiniarki ma wpływ na kondycję mebli, a także ich odporność na działanie czynników zewnętrznych (np. wilgoć).

Detale mają znaczenie

Owszem, mają! Głównym zadaniem mebli jest przechowywanie różnych rzeczy – ubrań, biżuterii, butów, sprzętów AGD i wiele więcej. Mimo wszystko nie można zapominać, że meble powinny również się dobrze prezentować. Zatem ich kolor powinien nawiązywać do stylu panującego w danym pomieszczeniu. Co więcej, drobne detale (np. nóżki, uchwyty) mogą dodatkowo podkreślić aranżację danego wnętrza lub dodać mu charakteru. Zatem, tworząc projekt mebli warto również pamiętać o najdrobniejszych szczegółach.

Profesjonalne usługi stolarskie Gliwice

Warto mieć na uwadze, że wiele firm świadczących usługi stolarskie w Gliwicach, oferuje nie tylko projekt i realizację mebli na wymiar, ale również: wycinanie otworów pod zlew czy płytę grzewczą, zacinanie blatów do łączenia, okuwanie skrzydeł do systemów przesuwnych, rafiksowanie, okleinowanie proste i krzywoliniowe, a także cięcie proste i oczywiście krzywoliniowe. Przykładów nie trzeba szukać daleko.

Hurtownia Komandor posiada wieloletnie doświadczenie w branży. W ich ofercie można znaleźć nie tylko szeroki wachlarz usług stolarskich - https://hkslask.komandor.pl/uslugi-stolarskie/, ale również materiały i akcesoria: systemy drzwi przesuwnych (np. Winnipeg i Yoho, Kallisto), ścianki loftowe i garderoby (tj. system ścianek działowych Lumi, systemy zabudowy wnętrz Orto), materiały drewnopochodne, płyty meblowe, płyty akrylowe, płyty budowlane, usługi szklarskie, fronty meblowe, a także akcesoria meblowe (m.in. uchwyty, wieszaki, prowadnice do szuflad), które pozwolą stworzyć wymarzone meble.