Uszyte na miarę potrzeb podusie pomagają małym pacjentom

Ma kształt choinki lub gwiazdki, wesoły kolor, podkręcone rzęsy i zniewalający uśmiech. Nogi i ręce są na tyle długie, by objąć nawet nieco starszych pacjentów...i utulić ich do snu. Mowa tu o magicznych poduszkach, które powstały w ramach kolejnej akcji gliwickiego Szpitala nr 4.

391609285 849754693816448 1069315106641095402 n

Tym razem przedsięwzięcie o wdzięcznej nazwie „Otaczamy Dobrem” miało na celu stworzenie przedmiotów, które będą w stanie umilić trudny czas spędzony w szpitalu przez najmłodszych.

Do akcji nie trzeba było długo namawiać chętnych, którzy pragną czynić dobro. Wzięli sprawy w swoje ręce, tak jak i igły oraz maszyny i zaczęli szyć. W efekcie powstała cała masa kolorowych przytulanek, które trafiły do podopiecznych gliwickiego szpitala.

- Magiczne podusie, które powstały w ramach kolejnej akcji szycia społecznego, pomagają przetrwać trudny czas spędzony w szpitalu, "pochłaniają" wszelkie smutki i zamieniają je na pozytywną energię. Takie niespodzianki trafiły właśnie do najmłodszych pacjentów oddziałów pediatrii i ortopedii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach – informuje na swoim profilu placówka.

W akcji udział wzięli wolontariusze ze Stowarzyszenia Otoczka, Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Możemy Więcej oraz pracownicy szpitala.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

Policja zw

Niezidentyfikowany statek powietrzny nad Chorzowem

Przedszkole knurów

Ruszyły szczepienia uczniów w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 17 o 08 04 59

W Knurowie kolejne dni bez prądu. Sprawdź, gdzie

Pwik knurow

Odcięcia wody w Knurowie. Sprawdź gdzie

Chodnik knurow

Knurów miastem bez barier dla niepełnosprawnych?