W CH Forum Gliwice otwarto wystawę zdjęć autorstwa Elżbiety Dzikowskiej

Przez kilka najbliższych tygodni w Centrum Handlowym Forum Gliwice oglądać będzie można wystawę fotograficzną „Dzieci świata”. Autorką prezentowanych tam zdjęć jest Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, autorka książek, filmów dokumentalnych, znana m.in. za sprawą prowadzonego wspólnie z Tonym Halikiem telewizyjnego programu „Pieprz i wanilia”.

mat. CH Forum
Dzieci swiata

Elżbieta Dzikowska przez dziesiątki lat z aparatem fotograficznym przemierzała kraje Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki. Odwiedzała także wyspy na Pacyfiku, Australię i Oceanię. Plonem tych wszystkich wypraw są m.in. fotografie dzieci z tych miejsc.

- Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną, by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (...) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami – pisze autorka zdjęć w albumie „Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”.

Wielkoformatową wystawę w gliwickim CH Forum oglądać będzie można do 24 sierpnia. Wystawa jest ogólnodostępna i nieodpłatna. Towarzyszy jej konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata” dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gliwicach.