Strzeżcie się takiego stróża. Wykradał z magazynu w Gliwicach "strzeżone" przez siebie rzeczy

Miał ochraniać, a okradał – tak można najkrócej podsumować historię stróża nocnego zatrudnionego w jednej z gliwickich firm. 50-letni mężczyzna w nocy wykradał sprzęt elektroniczny ze „strzeżonego” przez siebie magazynu. Wstępne szacunki wskazują, że jego łupem padły towary za ponad 80 tys. zł.

Do pięciu lat więzienia grozi 50-letniemu mieszkańcowi Zabrza, który postanowił „dorobić” sobie do pensji stróża nocnego, okradając w Gliwicach magazyn, który miał strzec. Wpadł, gdyż przedsiębiorca, u którego był zatrudniony, zaczął się niepokoić ubytkami sprzętu elektronicznego, sprowadzanego do jednego z magazynów i powiadomił o sprawie policję. Jako że importowane sprzęty elektroniczne oraz elektronarzędzia kupowano paletami, więc początkowo trudno było stwierdzić, czego i ile brakuje.

W tej sytuacji uzgodniono, że przydatny będzie zapis monitoringu, a że takiego dotychczas nie było, więc przedsiębiorca dyskretnie zainstalował ukrytą kamerę. Ta szybko pokazała jak się sprawy mają - mający pilnować magazynu stróż w rzeczywistości nocą go okradał. Kiedy funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i samochód dostawczy 50-latka, okazało się, że znajdują się tam spore ilości pudełek ze skradzionym sprzętem. Sam zatrzymany miał zaś przy sobie kwotę 35 tysięcy złotych.

Śledczy ustalają teraz, kto był odbiorcą skradzionego towaru, od kiedy dochodziło do kradzieży i jaka była łączna wartość przywłaszczonego sprzętu. Wstępne szacowania wskazują na kwotę powyżej 80 tys. zł.

Bitcoin

Może Cię zainteresować:

Gliwicki urząd skarbowy wystawił na licytację bitcoina. Olbrzymie zainteresowanie. Bez prowizji, więc telefony się grzeją

Autor: Michał Wroński

17/02/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Policjant z Pyskowic uczestniczył w pościgu złodzieja. Pomógł złapać rabusia w czasie wolnym

Autor: Martyna Urban

09/12/2022

czytaj więcej:

Traktor

Złodziej zaskoczył policję. Jak odpalić bez akumulatora?

Przejscie dla pieszych

Pieszy na przejściu zderzył się z autobusem. Jest nagranie

Policja

Nietrzeźwy kierowca i butelka wódki na miejscu pasażera

Pilne knurów 1

Makabryczny wypadek. Śmieciarka potrąciła mężczyznę

Wypadek a1 knurów 4

Wypadek na A1 w Knurowie. Tir przewrócił się na bok

Przedszkole knurów

Ruszyły szczepienia uczniów w Knurowie

Zrzut ekranu 2021 05 11 o 11 01 51

Dwa poważne wypadki na DK88 w Gliwicach