W Knurowie na osiedlu Wojska Polskiego powstanie nowoczesny park? Jest wstępna wizualizacja

Urząd Miasta w Knurowie przedstawił wstępna wizualizację zagospodarowania terenu przy tężni solankowej.

Dzisiaj, czyli 19 stycznia 2022 roku podczas posiedzenia Rady Miasta Knurów, prezydent Adam Rams przedstawił koncepcję zagospodarowania terenu wokół tężni solankowej zlokalizowanej na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie.

- Celem podjętej inicjatywy jest opracowanie koncepcji parku miejskiego wraz z pasażem zieleni miejskiej, uwzględniającego podniesienie estetyki miejsca, funkcjonalności, atrakcyjności przestrzeni publicznej, a także stworzenie wizualnej zachęty do spędzania w rejonie tężni solankowej wolnego czasu oraz zwiększenie integracji lokalnej społeczności - czytamy w zapowiedzi Urzędu Miasta w Knurowie

Nowoczesny park

Modernizacja dotychczasowego parku w tej części miasta zakłada również miejsce na food truck, scenę plenerową przy tężni oraz kino plenerowe.

- Zakres prac został podzielony na dwa etapy, z czego pierwszy koncentruje się na obszarze w pobliżu tężni, natomiast drugi obejmuje pozostały teren inwestycji.O realizacji planu zagospodarowania tej części miasta Urząd Miasta Knurów będzie informować w późniejszym czasie - dodaje UM Knurów

Na osiedlu Wojska Polskiego powstanie 120 nowych mieszkań

Na skrzyżowaniu ul. Dywizjonu 303 i ul. 26 stycznia w Knurowie powstanie 120 nowoczesnych apartamentów w nowoczesnych czterokondygnacyjnych budynkach. Za realizację inwestycji odpowiedzialna będzie lokalna firma Solida Nieruchomości.

Nowe mieszkania w Knurowie powstaną na osiedlu Wojska Polskiego

Nowe mieszkania u zbiegu ul. Dywizjonu 303 i ul. 26 stycznia na osiedlu Wojska Polskiego w Knurowie powstaną w czterokondygnacyjnych, a zarazem nowocześnie zaaranżowanych budynkach. Lokale mieszkaniowe będą składać się z dwóch, trzech lub czterech pomieszczeń o powierzchni użytkowej od 41 m2 do 68 m2.

Wizualizację przygotował pan Paweł Szotowicz. Źródło: Knurów - zawsze po drodze

czytaj więcej:

Zrzut ekranu 2022 02 8 o 11 16 51

Jednorazowa nagroda finansowa dla pracowników JSW?

Woda gierałtowice

Kolejna podwyżka. Miejska spółka PWiK w...

Piotr Pyzik

Piotr Pyzik, były poseł związany z Knurowem...

JSW siedziba

Pracownicy JSW otrzymają rekompensatę za...

F455 FB92 BF78 4 EB4 80 F2 2 DB2 B27 A1375

Ceny mieszkań w Knurowie rosną w szalejącym...

Restaurant 690975 1280

W Centrum Handlowym Stara Cegielnia powstaną...

Cm

Remont cmentarza przy ul. Rakoniewskiego na...