W KWK "Knurów-Szczygłowice" trwa akcja przeciwpożarowa. Dyrektor zakładu udzielił komentarza

Dzisiaj, czyli 19 października 2021 roku w podziemiach Kopalni Węgla Kamiennego "Knurów-Szczygłowice" Ruch "Szczygłowice" wystąpiło zagrzanie ociosu. Dyrektor zakładu górniczego, Jarosław Twardokęs uspokaja informując, iż ratownicy górniczy kontrolują sytuację, a nikt z pracowników nie ucierpiał.

JSW biuro prasowe - Dawid Lach
Szczyglowice 04 fot dawid lach

Do zagrzania północnego ociosu doszło na poziomie -850 metrów pod ziemią w pokładzie 405/1 w rejonie chodnika nadścianowego ściany zbrojonej XXII, ok. 70 metrów od pochylni 60a. Nikt z pracowników nie ucierpiał, a w akcji przeciwpożarowej uczestniczą wykwalifikowani ratownicy górniczy z JSW, CSRG w Bytomiu oraz OSRG z Wodzisławia Śląskiego.

Dyrektor KWK "Knurów-Szczygłowice" uspokaja...

Redakcja Twój Knurów poprosiła dyrekcję KWK "Knurów-Szczygłowice" o udzielenie szczegółowych informacji dotyczących dzisiejszego zdarzenia, które wystąpiło w podziemiach szczygłowickiej kopalni. Na zapytanie redaktora TK odpowiedział dyrektor, Jarosław Twardokęs zaznaczając, że nikt z pracowników zatrudnionych pod ziemią nie został poszkodowany.

W dniu dzisiejszym o godzinie 4:33 rozpoczęła się akcja przeciwpożarowa w pokładzie 405/1 w rejonie chodnika nadścianowego ściany zbrojonej XXII, ok. 70 metrów od pochylni 60a. W akcji przeciwpożarowej biorą udział ratownicy górniczy z Kopalnianych Stacji Ratownictwa Górniczego z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, CSRG w Bytomiu oraz OSRG z Wodzisławia Śląskiego. - informuje Jarosław Twardokęs, dyrektor KWK "Knurów-Szczygłowice"

czytaj więcej:

AF49 E515 A8 A8 4 A47 8 CED EC40 CF68 C9 C1

Chcą zamknąć kopalnie w Knurowie. Ostrzega...

DSC 0329

Odwołano zarząd JSW S.A

JSW siedziba

Górnicy z JSW dostaną kolejną podwyżkę? Szczegóły

KWK Knurów

KWK "Knurów-Szczyglowice" pionierem w zakresie...

JSW siedziba

Pracownicy JSW otrzymają rekompensatę za...

JSW

Dług JSW zmalał o blisko 90 mln zł. Zarząd ma...

Kopalnia knuró

Górnicy z Knurowa-Szczygłowic będą mogli się...