W tym miejscu powstanie miejska inwestycja. Urząd odkupił działkę od parafii. Szczegóły

Gmina Knurów zakupiła od parafii pw. MB Częstochowskiej w Knurowie nieruchomość o łącznej powierzchni 7 tys. m². Warto przypomnieć, że działka została sprzedana parafii w 2008 roku za 3,6 tys. złotych, gdy rynkowa wartość działki wynosiła ok. 360 tys. złotych.

Dominik Borczyk/ Twój Knurów
27 F4 ED98 5315 456 C BC2 E DD16 DAA47 C30

Gmina Knurów odkupiła działkę, którą w 2008 roku sprzedała za 3,6 tys. złotych, gdy rynkowa cena oscylowała w okolicy 360 tys. zł

Urząd Miejski w Knurowie zakupił nieruchomość o łącznej powierzchni wynoszącej 7000 metrów kwadratowych zlokalizowaną przy ul. Aleja Lipowa w Knurowie obok parafii pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie. Warto dodać, że w 2008 roku za zgodą radnych Rady Miasta Knurów, Gmina Knurów sprzedała działkę parafii za 3,6 tys. złotych, gdy rynkowa wartość oscylowała w granicy 360 tysięcy złotych.

Co powstanie obok kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Knurowie

Mariusz Aleksiej, naczelnik Wydziału Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa tłumaczy, że Urząd Miejski w Knurowie na wyżej wspomnianej nieruchomości planuje budowę ogólnodostępnego parkingu dla mieszkańców pobliskich zabudowań wielorodzinnych. Gmina Knurów przygotowuje się do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który umożliwi realizację budowy parkingu.

To był dobry deal

Transakcja odkupienia kościelnej nieruchomości odbyła się na podobnych warunkach, co 14 lat temu. Oznacza, to że w przekonaniu urzędników - miasto odzyskało grunt, nic na tym nie tracąc.

- Odbyła się na podobnych warunkach i proporcjonalnie do kwoty, jaką parafia zapłaciła gminie 14 lat temu. Miasto odzyskało niezagospodarowane grunty, nic na tym nie tracąc - wyjaśnił Przeglądowi Lokalnemu Mariusz Aleksiej, naczelnik Wydziału Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Knurowie

czytaj więcej:

Adam Rams zgłoszony do Prokuratury

Oświadczenie majątkowe Adama Ramsa. Co posiada?...

Wielkogabaryty

Nowe zmiany w odbiorze śmieci w Knurowie. Czy...

AE017 A7 D 8 DB8 4092 845 B 5 B1 CA8382 AD3

Jak otrzymać mieszkanie komunalne w Knurowie?

Rada Miasta Knurów / Ratusz Knurów

Radni przegłosowali budżet. Jakie inwestycje w...

IMG 2036

Co dalej z Mieszkaniem Plus w Knurowie?

Przemysłowa

Ulica Przemysłowa, czyli pechowa droga do...

Pwik knurow

Radni chcą kontroli w miejskim PWiK w Knurowie....