Wałbrzych, a potem Hiszpania. Tak Piast spędzi zimę

Piłkarze Piasta Gliwice obecnie korzystają z długich urlopów. W międzyczasie poznali plany na zimowy okres przygotowawczy. Najważniejsze będzie zgrupowanie w Hiszpanii.

Fot. Facebook/Piast Gliwice
Piast gliwice autokar

Piast Gliwice zakończył rundę jesienną w strefie spadkowej. Na koniec jednak powiało optymizmem, bo podopieczni Aleksandara Vukovicia ograli Lechię Gdańsk i wiosną szybko mogą znacznie poprawić swoją sytuację w PKO Ekstraklasie.

W tej chwili zawodnicy mogą w spokoju oglądać mistrzostwa świata w Katarze. "Vuko" dał swoim graczom trzy tygodnie przerwy. Na pierwszym treningu gliwiczanie spotkają się 3 grudnia, a niespełna dwa tygodnie później wyjadą na zgrupowanie do Wałbrzycha.

Po tym obozie przyjdzie czas na trzydniową przerwę świąteczną. W dniach 27 grudnia - 8 stycznia Piast będzie trenować na swoich obiektach. Z kolei 9 stycznia drużyna uda się na prawie dwutygodniowe zgrupowanie w hiszpańskim L'Albir.

W tej chwili nie są znani sparingowi rywale. Piast Gliwice pierwszy mecz rundy wiosennej rozegra 29 stycznia na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok.