Zmiany na Pszczyńskiej, Okulickiego i Kozielskiej

Już 22 stycznia nastąpią zmiany na ul. Pszczyńskiej oraz ruszy przebudowa skrzyżowania Okulickiego i Kozielskiej.

Construction site 4364451 1920

Ważne Zmiany na ul. Pszczyńskiej

W najbliższym czasie mieszkańcy Gliwic muszą przygotować się na znaczące zmiany w organizacji ruchu. Od 22 stycznia przez około miesiąc ulica Pszczyńska stanie się nieprzejezdna na odcinku od ul. Marii Skłodowskiej-Curie do ronda Akademickiego. Ograniczenia te wynikają z konieczności przeprowadzenia prac związanych z budową kanalizacji deszczowej. Warto zaznaczyć, że dla pozostałych relacji, takich jak ulice Kujawska, Łużycka i Akademicka, przejezdność na rondzie zostanie zachowana.

Dla ułatwienia ruchu, Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zaplanował objazdy. Kierowcy zmierzający w kierunku centrum miasta skorzystają z trasy przez ulice Pszczyńską, Lutycką i Łużycką. Natomiast ci, którzy zmierzają w kierunku węzła autostrad, zostaną skierowani na objazd przez ulice Pszczyńską, Panewnicką i Kujawską. Prace mają zakończyć się w ostatnim tygodniu lutego.

Przebudowa Skrzyżowania Okulickiego i Kozielskiej

W kolejnym etapie poprawy infrastruktury drogowej, już od 22 stycznia, rusza przebudowa skrzyżowania ulic Okulickiego i Kozielskiej. Działa te planowane są w dwóch etapach, mających na celu zwiększenie płynności ruchu w tym obszarze.

W pierwszym etapie, na odcinku ul. Okulickiego między ul. Władysława Andersa a Kozielską, planowane jest zbudowanie chodnika, a jezdnia częściowo poszerzona. Kierowcy muszą jednak liczyć się z pewnymi utrudnieniami związanymi z zawężeniem jezdni w tym rejonie.

W drugim etapie, przed samym skrzyżowaniem ulic Okulickiego i Kozielskiej, ruch dla kierowców jadących od strony alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku ul. Kozielskiej zostanie zawężony do dwóch pasów. Skręt w lewo z ul. Okulickiego w Kozielską nie będzie możliwy, a przejazd możliwy będzie tylko na wprost lub w prawo, w kierunku ronda im. Władysława Andersa.

Po zakończeniu prac, dla kierowców poruszających się ul. Okulickiego od strony DK88, powstaną trzy osobne pasy ruchu: do jazdy na wprost, w lewo i dla podróżujących w prawo. Prace te planowane są do zakończenia w II kwartale roku, a utrudnienia związane z przebudową mogą występować przez cały okres trwania robót. Mieszkańcy i kierowcy apelują o cierpliwość i zrozumienie dla wprowadzonych zmian mających na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu w mieście.