Wczoraj wieczorem policjanci kontrolowali młode dziewczyny. Jaki był powód?

Wieczorne działania policji.
60 630702

Wczorajszy wieczór był dość emocjonujący dla wielu młodych dziewcząt, które zostały legitymowane przez funkcjonariuszy policji, na terenie miasta Knurów. Policjanci prosili o okazywanie dokumentów oraz ukazanie wizerunku.

Jak wynika z informacji podanych przez portal iKnurów - wczoraj po południu, nieletnia Knurowianka opuściła swoje miejsce zamieszkania. Miała zagrozić ze targnie się na swoje życie. O niepokojącej informacji został powiadomiony Komisariat Policji w Knurowie.

Knurowski komisariat ogłosił alarm poszukiwawczy stawiając na nogi wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę w terenie. Do Knurowa skierowano plutony alarmowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Nieletnia knurowianka z obrażeniami ręki została odnaleziona po godzinie 23:00. Po udzieleniu pierwszej pomocy została odwieziona do szpitala w Sosnowcu.

116 111 - Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Grupa pedagogów i psychologów dyżurujących przy Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111. Każdy ma doświadczenie w pracy z osobami w trudnych sytuacjach życiowych i potrzebującymi pomocy. Potrafią słuchać i rozumieją młodych ludzi.

Pomagają dzieciom i młodzieży rozmawiając o sprawach dla nich ważnych i trudnych. Nie dają gotowych rad i rozwiązań. Razem z rozmówcami zastanawiają się, co mogą zrobić, by przezwyciężyć kłopoty i problemy.

Na jaki temat można porozmawiać lub napisać?

  • skontaktuj się w chwili, gdy potrzebujesz wsparcia i rozmowy o tym, co jest dla Ciebie ważne lub sprawia Ci kłopot,
  • możesz porozmawiać o przyjaźni, miłości, kontaktach z rodzicami, czy problemach w szkole,
  • czujesz złość, smutek, zniechęcenie, żal - podziel się tym, co właśnie przeżywasz,
  • dojrzewasz i masz związane z tym pytania,
  • doświadczasz przemocy lub jesteś w niebezpiecznej sytuacji,
  • jest jakiś inny problem, którym chcesz się podzielić.

Zdjęcie: Slaska Policja

źródło: www.gov.pl