Wielkie otwarcie Centrum Przesiadkowego w Gliwicach. Zobaczcie, co się tam działo!

Gliwice oficjalnie zaprezentowały swoją nową infrastrukturę dla pasażerów transportu publicznego. Wydarzeniu towarzyszył koncert Sary James i mnóstwo innych atrakcji.

Centrum Przesiadkowe już otwarte

Na tę wiadomość czekało wielu podróżujących. Nic więc dziwnego, że z okazji ukończenia prac budowlanych miasto zorganizowało niemałą imprezę. Wystawa nowoczesnych i zabytkowych autobusów, symulatory jazdy samochodem i przegubowcem, próba motoryzacyjnych umiejętności w strefie bezpiecznej jazdy - to tylko część niespodzianek, z których mogli skorzystać mieszkańcy i przyjezdni goście. Wydarzenie rozpoczęło się wczoraj, 10 grudnia, o godzinie 14:00

Fani motoryzacji mogli obejrzeć prezentację zabytkowych i nowoczesnych autobusów (ikarus 280, ikarus 260, jelcz M11 oraz "elektryki"). Pojawiły się także symulatory kierowania samochodem i przegubowcem. Na starszych czekała strefa bezpiecznej jazdy. Można tam było między innymi doświadczyć kontrolowanego poślizgu czy samochodowej kraksy.

Zadbano również o niestandardową atrakcję dla... moli książkowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach przygotowała swoje własne stoisko. Odbyły się tam warsztaty plastyczne, zabawy dziecięce, a także można było odebrać "książkę na drogę".

Gwiazdą wieczoru była Sara James. Młoda piosenkarka prezentowała swoje zdolności w The Voice Kids, Szansie na Sukces, Junior Eurovision w Paryżu i America's Got Talent.