Wielopoziomowy parking powstanie na terenie Gliwickiego Instytutu Onkologii. Zobacz, szczegóły

Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach poinformował, że pierwszego października rozpocznie się budowa nowego wielopoziomowego parkingu dla samochodów osobowych. Docelowo parking ma pomieścić 800 pojazdów.

Już w styczniu bieżącego roku pojawiły się pogłoski, iż na terenie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marie Curie-Skłodowskiej w Gliwicach ma powstać potężny parking, który będzie służyć pacjentom oraz pracownikom NIO.

W piątek, 17 września, Narodowy Instytut Onkologii w Gliwicach poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że planowana inwestycja rozpocznie się 1 października bieżącego roku. Jak wynika z informacji prasowej NIO - wielopoziomowy parking powinien zostać skończony po 36 tygodniach budowy, czyli w czerwcu 2022 roku.

- W związku z rozpoczynającą się od 1 października 2021 r. budową nowego, wielopoziomowego parkingu, konieczne jest wydzielenie na potrzeby budowy części obecnego parkingu. Do czasu zakończenia inwestycji będzie się to wiązać ze zmniejszeniem liczby miejsc parkingowych dla pacjentów i pracowników. Planowany termin zakończenia inwestycji to czerwiec 2022 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, niemniej inwestycja ta w przyszłości będzie dogodnym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, jak i pacjentów. - czytamy w wpisie Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach

Kto będzie odpowiedzialny za budowę?

Za realizację inwestycji wartej 24,2 mln złotych będzie odpowiedzialne konsorcjum firm NDI Sopot SA oraz NDI Sp. z o.o.

Wielopoziomowy parking przy Instytucie Onkologii w Gliwicach. Szczegóły

Ze wstępnych ustaleń projektowych wynika, iż wielopoziomowy parking, który służyć ma pacjentom oraz pracownikom już w czerwcu przyszłego roku, będzie miał powierzchnie 19,6 tys. metrów kwadratowych, co przełoży się na 800 miejsc parkingowych jednocześnie uwzględniając 32 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Na nowej inwestycji zlokalizowanej przy Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach powstaną również stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

czytaj więcej:

Knurów droga

Knurów, czyli jak kolejny raz poprawiać drogę...

JSW SA

Wysoka podwyżka dla pracowników JSW. Wzrost...

Bumar Łabędy

Spektakularny upadek śląskiego zakładu...

Zrzut ekranu 2021 10 27 o 15 22 01

Prezydent Rams wysprzedaje miejskie...

JSW

Kolejne porozumienie w Grupie JSW. Podwyżki dla...

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 11 54 36

Strajk pielęgniarek w Szpitalu w Knurowie

Ikea torba3

Tęczowe torby w sklepie IKEA w Katowicach....