Wizyta Tomasza Siemoniaka w Gliwicach. Minister spotkał się z samorządowcami

Mimo długiego weekendu, 31 maja 2024, w gliwickim Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych władz samorządowych z ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

Siemoniak w gliwicach

Rozmawiano m.in. o potrzebie wprowadzenia zmian dotyczących finansowania samorządów czy o problemach z jakimi mierzą się poszczególne gminy. Nie zabrakło także tematów związanych z bezpieczeństwem, kondycją szpitali czy problemem składowisk niebezpiecznych odpadów.

Ponadto, minister zadeklarował chęć ścisłej współpracy z samorządami. Pomysłodawczynią takiego spotkania była prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka, a do wspólnego dialogu zasiedli m.in. przedstawiciele Bytomia, Zabrza, Knurowa, Sośnicowic, Toszka czy Gierałtowic. Nie zabrakło także posłów - Boryska Budki i Krystyny Szumilas.

Po spotkaniu, zorganizowano specjalne spotkanie medialne na terenie skweru Doncaster, podczas którego podsumowano rozmowy. Minister spraw wewnętrznych i administracji wyraził także aprobatę wobec 3 kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, którzy wzięli udział w briefingu.