Włodzimierz Gwiżdż został nowym starostą Powiatu Gliwickiego. Kim jest nowy starosta?

Następcą Waldemara Dombka został Włodzimierz Gwiżdż z Knurowa.

8 B3 CC86 A E3 C2 4 BC2 ADD6 CA4 DF02 A6826

Dzisiaj w budynku Starostwa Powiatowego w Gliwicach odbyło się posiedzenie Rady Powiatu Gliwickiego. Najważniejszym punktem dzisiejszego zebrania był wybór nowego starosty Powiatu Gliwickiego. Do wyborów zgłoszono Ewę Jurczygę oraz Włodzimierza Gwiżdża.

Włodzimierz Gwiżdż będzie rządzić Powiatem Gliwickim

Samorządowcy postanowili, że następcą Waldemara Dombka zostanie wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego, Włodzimierz Gwiżdż, który w przeszłości dwukrotnie zasiadał w Radzie Miasta Knurów.

Kim jest Włodzimierz Gwiżdż ?

Włodzimierz Gwiżdż jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach i podyplomowych studiów z zakresu zarządzania. Ponad 26. lat pracował w zakładzie górniczym KWK Knurów-Szczygłowice, skąd odszedł na emeryturę jako Szef Działu Energomechanicznego (główny inżynier energomechaniczny).

Nowy starosta Powiatu Gliwickiego jest bardzo doświadczonym samorządowcem. W przeszłości dwukrotnie zasiadał w Radzie Miasta Knurów. Włodzimierz Gwiżdż od 2014 roku jest Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gliwickiego.

- Wiceprezes Gliwickiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Posiada liczne uprawnienia branży elektrycznej, energetycznej i OZE, jest członkiem komisji kwalifikacyjnych. Organizator wielu imprez o charakterze kulturalnym (festyny, wycieczki), charytatywnym i edukacyjnym (seminaria, sympozja, kursy). Lubi rodzinne podróże i spędzanie każdej wolnej chwili z rodziną - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

czytaj więcej:

Podwyżki knurów

LWSM zarządził podwyżkę. Opłata będzie większa...

knurów

Przełom w sprawie dzików niszczących prywatne...

1 CF27 CCA 8 ACD 442 C 9 D90 F10 C1 FA8 F956

Dwa lata temu Adam Rams mówił, że wkrótce...

Podwyżka Adam Rams

Prezydent sprzedał kolejną nieruchomość. Tym...

Orlen Knurów

Protest kierowców na stacjach Orlenu już dzisiaj!

015958 E5 7079 4632 B46 C 73627670 BC2 B

Radni uchwalili nową podwyżkę! Kolejny cios w...

66 DE639 E 6 B2 E 4169 A1 B3 F9 E4 E5 E5 FC90

Nazwał Adama Ramsa kłamcą. Trafił przed Sąd...