Wyjątkowy wernisaż w Knurowie. Autorką wystawy jest uczennica Zespołu Szkół Specjalnych

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Knurowie oglądać można prace młodej artystki. Nastolatka pokazuje, że sztuka znosi podziały i ograniczenia, także te związane z niepełnosprawnością.

"Kolorowy świat Julii"

Pod takim tytułem prezentowana jest ekspozycja prac Julii Ciubak, podopiecznej Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie. 18 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz Oddziału Rejonowego PCK w Knurowie. Co wiemy o samej artystce?

- Jest bardzo pogodną dziewczynką, która lubi spędzać czas w szkole wśród przyjaciół. Poza szkołą Julia uczestniczy w wielu zajęciach sportowych. Uwielbia pływać oraz jeździć na rowerze. W zaciszu domowym tworzy wyjątkowe prace, które podpowiada jej wyobraźnia - stwierdzają organizatorzy wystawy.

Efekty twórczej działalności uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych pokazują, jak sztuka przełamuje schematy oraz ograniczenia.

- Twórczość Julii jest przykładem na to, że osoby rozwijające się w spektrum autyzmu z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, dzięki niestandardowemu postrzeganiu świata, potrafią wnieść do niego coś nowego i oryginalnego - dodają.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

3490 E253 E2 D3 4 DA1 A201 5 F3 B245 A042 C

Zostań dawcą szpiku podczas 30. Finału WOŚP w...

Kolonija

Klip o knurowskiej Koloniji zobaczyło blisko...

22 D129 BC FAA1 463 C A12 B 374 ABED58 EF6

Knurów: Ruszyła akcja WOŚP. Sprawdź, gdzie i...

IMG 7830

Park dla psów w Knurowie. Radna Maj dotrzymała...

Zrzut ekranu 2021 06 4 o 07 21 55

Tłumy wiernych przemaszerowało ulicami Knurowa

Wielkogabaryty

Wywóz odpadów wielkogabarytowych - harmonogram