Wyjątkowy wernisaż w Knurowie. Autorką wystawy jest uczennica Zespołu Szkół Specjalnych

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Knurowie oglądać można prace młodej artystki. Nastolatka pokazuje, że sztuka znosi podziały i ograniczenia, także te związane z niepełnosprawnością.

"Kolorowy świat Julii"

Pod takim tytułem prezentowana jest ekspozycja prac Julii Ciubak, podopiecznej Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie. 18 maja odbył się uroczysty wernisaż wystawy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz Oddziału Rejonowego PCK w Knurowie. Co wiemy o samej artystce?

- Jest bardzo pogodną dziewczynką, która lubi spędzać czas w szkole wśród przyjaciół. Poza szkołą Julia uczestniczy w wielu zajęciach sportowych. Uwielbia pływać oraz jeździć na rowerze. W zaciszu domowym tworzy wyjątkowe prace, które podpowiada jej wyobraźnia - stwierdzają organizatorzy wystawy.

Efekty twórczej działalności uczennicy Zespołu Szkół Specjalnych pokazują, jak sztuka przełamuje schematy oraz ograniczenia.

- Twórczość Julii jest przykładem na to, że osoby rozwijające się w spektrum autyzmu z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, dzięki niestandardowemu postrzeganiu świata, potrafią wnieść do niego coś nowego i oryginalnego - dodają.

czytaj więcej:

Baby Trend

Targi Dziecięce babyTrends już w ten weekend. Ogromne rabaty

Ruiny teatru victoria

Niezwykły spacer, poezja i teatr. Festiwal Miedzianka

Dawid Podsiadlo Jakub Skoupa Kaska Sochacka z nominacja do Fryderykow

Jakub Skorupa otrzymał nominacje do Fryderyków 2023

WOŚP Knurów

W niedzielę 30. Finał WOŚP w Knurowie. Co?...

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Do Muzeum Powstań Śląskich na lekcje, warsztaty i urodziny!

Zrzut ekranu 2021 06 7 o 14 17 08

Dni Knurowa się odbędą. Sprawdź plan imprezy

Park knurow

Miasto zasadzi blisko 250 drzew